Eugen Nicolaescu le-a promis participantilor la Congresul National de Medicina Fizica si Recuperare o noua strategie care sa garanteze, in cativa ani, reabilitarea bazelor balneoclimaterice. Profesor doctor Mihai Berteanu si ceilalti specia
Eugen Nicolaescu le-a promis participantilor la Congresul National de Medicina Fizica si Recuperare o noua strategie care sa garanteze, in cativa ani, reabilitarea bazelor balneoclimaterice. Profesor doctor Mihai Berteanu si ceilalti specialisti in domeniu i-au atras atentia ministrului Sanatatii ca privatizarile bazelor balneoclimaterice s-au facut asalbatic", medicii devenind practic asclavi pe domeniul hotelierilor". In replica, Nicolaescu a afirmat ca aaceasta observatie este corecta. Va astept cu un proiect de text prin care sa aducem legea la normalitate". aOÂ strategie bine pusa la punct ar putea in cativa ani sa readuca in atentia opiniei publice, a lumii medicale si a oamenilor aceste baze naturale extraordinare. Am convenit cu domnul profesor Berteanu sa realizam pana la sfarsitul anului o noua strategie in domeniu, mergem cu ea la Guvern si mai departe sa gasim cea mai buna formula de finantare", a spus Nicolaescu.
Despre autor:
Sursa: Jurnalul National
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Victor Rebengiuc, omagiat de 4.000 de oameni pe scena Sălii Palatului: Unele...
Sursa: kudika.ro
-
Copilul îți spune nu mă iubești: ce înseamnă cu adevărat și cum răspunzi ca...
Sursa: garbo.ro