Trupa lui Mircea Rednic a pierdut ieri finala turneului Cupa de Vara, gazduit de Brasov, cedand in fata Unirii Urziceni, cu 3-3, 6-7 (dupa executarea loviturilor de departajare). Victoria in fata dinamovistilor a insemnat si un debut fe

Trupa lui Mircea Rednic a pierdut ieri finala turneului Cupa de Vara, gazduit de Brasov, cedand in fata Unirii Urziceni, cu 3-3, 6-7 (dupa executarea loviturilor de departajare). Victoria in fata dinamovistilor a insemnat si un debut fericit pentru noul presedinte al Unirii, Mihai Stoica, fost manager general al Stelei. Ialomitenii au condus cu 1-0 inca din minutul 3, prin golul lui Danalache, dar Bratu (a€™22), Musat (a€™32) si Oprita (a€™37) au intors rezultatul la 3-1 pentru Dinamo. In minutul 72, Mara a redus din diferenta pentru echipa din Urziceni, iar patru minute mai tarziu Danut Munteanu a egalat dintr-un penalty. Antrenorul lui Dinamo, Mircea Rednic, a inceput cu: Lobont - Blay, Moti, Nastase, Musat - Chiacu, Ad. Cristea, Ropotan, Oprita - Danciulescu, Fl. Bratu002E