De 1 Iunie, 16 elevi care au participant la doua sau mai multe olimpiade internationale au primit un bonus de 3.500 de lei.

Ministrul Educatiei, Cristian Adomnitei, a premiat, de 1 Iunie, cu cite 3.500 de lei, 16 elevi participanti
De 1 Iunie, 16 elevi care au participant la doua sau mai multe olimpiade internationale au primit un bonus de 3.500 de lei.

Ministrul Educatiei, Cristian Adomnitei, a premiat, de 1 Iunie, cu cite 3.500 de lei, 16 elevi participanti la mai multe olimpiade internationale, chiar daca nu au obtinut medalii, numai pentru meritul de a fi fost prezenti la astfel de competitii. "Va felicit. Ceea ce ati reusit voi eu nu am reusit niciodata. Intotdeauna i-am respectat pe cei care pot face ceea ce eu nu pot. Toti copiii sint deosebiti, dar voi sinteti primii 16. Mi-as dori ca tara sa fie condusa de voi. Sa-mi luati locul. Veti avea posibilitatea sa invatati la cele mai mari universitati din lume. Dar sa nu uitati de unde ati plecat si sa ii ajutati pe cei ca voi", a fost mesajul ministrului Educatiei pentru olimpicii internationali.


Despre autor:

Cotidianul

Sursa: Cotidianul


Abonează-te pe


Te-ar putea interesa si:

In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.