Formatia galateana a reusit sa obtina primele trei puncte din acest sezon, dupa ce a invins cu 3-1 pe Ceahlaul Piatra Neamt. Desi oaspetii au deschis scorul prin Mircea Ilie, "otelarii" au avut puterea sa revina gratie unui final de meci excelent.
Mai intai, Daniel Stan a adus egalarea inainte de pauza, apoi Sergiu Costin si Viorel Tanase au marcat de doua ori in ultimele sapte minute ale partidei. Oficialii galateni s-au declarat extrem de bucurosi ca echipa lor a spart ghinionul din acest inceput de sezon. "O victorie meritata, chiar daca s-a conturat pe final. Am ratat incredibil, insa, pana la urma, baietii au aratat ca sunt puternici, s-au daruit pentru aceasta victorie si nu pot decat sa-i felicit.