HANDBAL. Rulmentul Brasov s-a calificat in sferturile de finala ale Challenge Cup la handbal feminin, dupa ce a invins duminica, pe teren propriu, cu scorul de 45-19 (22-9), formatia Podatkova Academya, in mansa secunda a optimilor competitiei. Pen
HANDBAL. Rulmentul Brasov s-a calificat in sferturile de finala ale Challenge Cup la handbal feminin, dupa ce a invins duminica, pe teren propriu, cu scorul de 45-19
(22-9), formatia Podatkova Academya, in mansa secunda a optimilor competitiei. Pentru Rulmentul, cele mai multe goluri au fost marcate de Avadanii (10), Aneta Gheorghe (8) si Niculae (7). In tur, Rulmentul castigase cu scorul de 42-24.
FORMULA 1. Fosti campioni din Formula 1, cum ar fi Jackie Stewart, Emerson Fittipaldi sau Nelson Piquet, considera ca Michael Schumacher va avea un sezon 2006 foarte bun si va fi un adversar foarte dificil pentru Fernando Alonso si Kimi Raikkonen, informeaza Marca. ""Ar fi o mare greseala sa nu-l incluzi si pe Schumacher in pronosticurile pentru acest sezon. Cred ca Alonso si Raikkonen mai au multe de invatat de la Schumacher"", a declarat Stewart, campion mondial in 1969, 1971 si 1973. ""In ceea ce-l priveste pe Alonso, faptul ca a castigat un campionat la 23 de ani arata ca are mare talent. Totusi nu cred ca un pilot precum Michael Schumacher
si-a spus ultimul cuvant"", a spus si Fittipaldi.
VOLEI. Fostul capitan al nationalei de volei a Romaniei, Cristina Parv, a asistat ieri, la Turda, la inmormantarea nepoatei sale, Denisa Rusu, care a decedat vineri intr-un grav accident rutier. La inmormantarea tinerei de 19 ani, voleibalista la ""U"" Jolidon Cluj, au asistat peste 500 de persoane. ""Nu sunt in stare sa vorbesc cu nimeni despre aceasta tragedie"", a fost singura reactie a Cristinei Parv, in prezent jucatoare la echipa italiana Asystel Novara.
ITALIA. Bogdan Lobont a fost desemnat de suporterii Fiorentinei cel mai bun jucator al echipei in partida din deplasare cu Livorno, scor
0-2, din etapa a 25-a a campionatului Italiei. Intr-un sondaj realizat de site-ul viola news.com, Lobont a fost votat de 64% dintre fani, al doilea clasat, Dainelli, adunand doar 7,66%. Adrian Mutu a jucat din minutul 76 pentru Juventus in partida castigata cu 2-1, in deplasare, cu Inter Milano. Golurile echipei torineze au fost inscrise de Zlatan Ibrahimovici (a€™63) si Alessandro del Piero (a€™85 - foto stanga), pentru Internazionale marcand Walter Samuel, in minutul 74. Cristi Chivu, integralist la AS Roma in partida din deplasare cu Siena, castigata cu 2-0, a fost notat cu 6 de Agentia Datasport.