Galatenii s-au impus cu 2-0 pe teren propriu contra lui FC National, la capatul unui meci pe care formatia din Cotroceni l-a terminat in zece oameni, dupa ce R. Iancu a fost eliminat in minutul 55, in urma unei lovituri aplicate in plina figura lui B
Galatenii s-au impus cu 2-0 pe teren propriu contra lui FC National, la capatul unui meci pe care formatia din Cotroceni l-a terminat in zece oameni, dupa ce R. Iancu a fost eliminat in minutul 55, in urma unei lovituri aplicate in plina figura lui Badescu. Cu toate acestea, victoria gazdelor a devenit concludenta de abia pe final, avand in vedere ca ""bancarii"" au ratat mai multe ocazii pe parcursul celei de-a doua reprize.