Seria I
FC BRASOV - DUNAREA GALATI 2-0 (1-0)
Vasiliu 4, Sandor 57
GLORIA BUZAU - PRECIZIA SACELE 3-0 (2-0)
Buteseaca 3, 35, Cotolan 81
CALLATIS MANGALIA - FC BOTOSANI 1-0 (1-0)
Teican 25
PETROLUL MOINE
Seria I
FC BRASOV - DUNAREA GALATI 2-0 (1-0)
Vasiliu 4, Sandor 57
GLORIA BUZAU - PRECIZIA SACELE 3-0 (2-0)
Buteseaca 3, 35, Cotolan 81
CALLATIS MANGALIA - FC BOTOSANI 1-0 (1-0)
Teican 25
PETROLUL MOINESTI - DACIA UNIREA BRAILA 2-2 (0-1)
S. Popa 57, Chiriac 59 / Cr. Ungureanu 10, M. Covaci 85
CETATE SUCEAVA - FCM TARGOVISTE 1-1 (0-1)
Prisaca 65 / R. Dobre 25
MIDIA NAVODARI - LAMINORUL ROMAN 0-0
CEAHLAUL PIATRA NEAMT - ALTAY CONSTANTA 3-2 (2-0)
T. Serban 18p, 88p, C. Ilie 26 / Soare 60, 86
PORTUL CONSTANTA - FOREX BRASOV 1-0 (1-0)
N. Nita 45
Clasament
1. Ceahlaul P. Neamt 7 5 1 1 14- 7 16 (+ 4)
2. FC Brasov* 7 5 1 1 12- 4 15 (+ 3)
3. Gloria Buzau 7 4 0 3 11- 6 12 ( 0)
4. Forex Brasov 7 4 0 3 9- 9 12 (+ 3)
5. Dacia Unirea 7 3 2 2 13- 9 11 (+ 2)
6. Portul Constanta 7 3 2 2 11-10 11 (- 1)
7. Petrolul Moinesti 7 3 2 2 10- 9 11 (- 1)
8. Cetate Suceava 7 2 3 2 10- 8 9 (- 3)
9. Precizia Sacele 7 2 3 2 5- 6 9 ( 0)
10. FC Botosani 7 3 0 4 6-10 9 ( 0)
11. FCM Targoviste 7 2 2 3 7- 7 8 (- 1)
12. Dunarea Galati 7 2 2 3 6- 8 8 (- 1)
13. Altay Constanta 7 2 1 4 8-12 7 (- 2)
14. Midia Navodari 7 1 3 3 2- 7 6 (- 6)
16. Callatis Mangalia 7 2 0 5 6-14 6 (- 6)
15. Laminorul Roman 7 1 2 4 9-14 5 (- 4)
* echipa penalizata cu 1p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
Etapa viitoare (sambata, 8 octombrie): Precizia Sacele - FC Brasov, FC Botosani - Gloria Buzau, Dacia Unirea Braila - Callatis Mangalia, FCM Targoviste - Petrolul Moinesti, Laminorul Roman - Cetate Suceava, Altay Constanta - Midia Navodari, Forex Brasov - Ceahlaul, Dunarea Galati - Portul Constanta.
Seria II
MINERUL MOTRU - UNIV. CRAIOVA 1-2 (0-1)
Glisca 64 / A. Ionescu 32, Bornescu 62p
INTER GAZ BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI 1-1 (0-0)
Stoean 72 / C. Ilie 82
ASTRA PLOIESTI - CS OTOPENI 2-1 (1-1)
A. Voinea 2, Petroesc 59 / Danalache 9
RAPID II- DACIA MIOVENI 2-0 (1-0)
Al. Chiriac 11, A. Cretu 60
CSM RAMNICU VALCEA - DINAMO II 2-0 (0-0)
Fl. Costea 65, Lepadatu 75
FC SIBIU - FC CARACAL 0-2 (0-0)
C. Beldeanu 47, S. Popescu 60
POIANA CAMPINA - JUVENTUS BUCURESTI 2-0 (2-0)
Ichim 6, Moise 10
UNIREA URZICENI - DUNAREA GIURGIU 1-0 (1-0)
R. Iacob 30
Clasament
1. Univ. Craiova* 7 7 0 0 14- 1 19 (+10)
2. CSM Rm. Valcea 7 6 1 0 13- 4 19 (+ 7)
3. Petrolul Ploiesti 7 4 1 2 14- 9 13 (+ 4)
4. Minerul Motru 7 3 2 2 9- 5 11 (- 1)
5. Unirea Urziceni 7 3 2 2 9- 5 11 (- 1)
6. Dinamo II Bucuresti 7 3 2 2 9- 7 11 (+ 2)
7. CS Otopeni 7 3 2 2 8- 6 11 (+ 2)
8. Dacia Mioveni 7 3 2 2 6- 6 11 (+ 2)
9. Dunarea Giurgiu 7 3 0 4 5- 7 9 ( 0)
10. FC Caracal 7 2 2 3 6-12 8 (- 1)
11. Astra Ploiesti 7 2 1 4 10-12 7 (- 5)
12. Poiana Campina 7 1 3 3 6- 9 6 (- 6)
13. FC Sibiu 7 2 0 5 2- 8 6 (- 6)
14. Rapid II Bucuresti 7 2 0 5 6-15 6 (- 6)
15. Juventus Bucuresti 7 1 1 5 5- 8 4 (- 5)
16. Inter Gaz Bucuresti 7 1 1 5 2-10 4 (- 8)
* echipa penalizata cu 2p pentru neindeplinirea baremului in Divizia A
Etapa viitoare (sambata, 8 octombrie): Petrolul Ploiesti - Minerul Motru, CS Otopeni - Inter Gaz, Dacia Mioveni - Astra Ploiesti, Dinamo II - Rapid II, FC Caracal - CSM Rm. Valcea, Juventus - FC Sibiu, Dunarea Giurgiu - Poiana Campina, Univ. Craiova - Unirea Urziceni.
Seria III
GAZ METAN MEDIAS - OLIMPIA SATU MARE 4-1 (1-0)
Ad. Petrea 6, 90, Boaru 55p, Pleniceanu 66 / Mihovici 80
LIBERTY SALONTA - FC BIHOR 1-0 (1-0) E. Bucur 45
IS CAMPIA TURZII - FCM RESITA 1-0 (0-0) Fetita 45
UTA ARAD - UNIREA DEJ 1-2 (1-0)
Mititi 21 / Balmos 55, I. Cazan 82
MINERUL LUPENI - CFR TIMISOARA 3-0 (2-0)
C. Luca 3, Itu 10, Elisei 86
APULUM ALBA IULIA - UNIREA SANNICOLAU MARE 0-0
GLORIA II BISTRITA - UNIVERSITATEA CLUJ 0-1 (0-0)
J. Szekely 90+2
Corvinul Hunedoara a stat.
Clasament
1. Gaz Metan Medias 7 4 2 1 11- 3 14 (+ 2)
2. Liberty Oradea 7 4 2 1 7- 3 14 (+ 2)
3. "U" Cluj-Napoca 6 4 1 1 9- 2 13 (+ 4)
4. IS Campia Turzii 7 3 4 0 9- 5 13 (+ 1)
5. Minerul Lupeni 6 3 2 1 7- 3 11 (+ 2)
6. CFR Timisoara 7 3 1 3 7-11 10 (+ 1)
7. FC Bihor 7 3 0 4 11- 8 9 ( 0)
8. Unirea Dej 7 2 3 2 9- 7 9 ( 0)
9. Unirea Sannicolau 6 2 1 3 6-11 7 (+ )
10. Olimpia Satu Mare 7 2 1 4 8-14 7 (- 2)
11. FCM Resita 7 1 3 3 5- 6 6 (- 3)
12. UTA Arad 6 1 3 2 6- 8 6 (- 6)
13. Corvinul Hunedoara 6 1 2 3 7-11 5 (- 4)
14. Unirea Alba Iulia 6 1 1 3 4- 8 5 (- 7)
15. Gloria II Bistrita 6 0 3 3 1- 7 3 (- 6)
* Armatura Zalau s-a retras din campionat si i-au fost anulate toate rezultatele
Etapa viitoare (sambata, 8 octombrie): FC Bihor Gaz Metan, CSM Resita - Liberty Oradea, CFR Timisoara - UTA, Unirea Dej - Corvinul, Unirea Sannicolau Mare - Minerul Lupeni, "U" Cluj - Apulum, Olimpia Satu Mare - Gloria II. IS Campia Turzii sta.
- toate meciurile s-au disputat sambata
- echipele clasate pe primul loc in cele trei serii promoveaza direct in Divizia A; echipele clasate pe locurile secunde participa la un baraj in trei, castigatoarea urmand a promova in Divizia A; retrogradreaza in Divizia C echipele clasate pe locurile 11-16 in fiecare serie, plus echipa cu cel mai slab punctaj clasata pe locul 10

Ziua

Sursa: Ziua



Te-ar putea interesa si:

In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.