GERMANIA, 2.Bundesliga, etapa a 2-a * LAURENTIU REGHECAMPF a marcat golul victoriei pentru Alemannia Aachen, 2-1 acasa cu Karlsruher SC. Reghecampf a intrat pe teren in minutul 65, in locul lui Pinto, si a inscris in minutul 90+2. "A fost un gol foar
GERMANIA, 2.Bundesliga, etapa a 2-a * LAURENTIU REGHECAMPF a marcat golul victoriei pentru Alemannia Aachen, 2-1 acasa cu Karlsruher SC. Reghecampf a intrat pe teren in minutul 65, in locul lui Pinto, si a inscris in minutul 90+2. "A fost un gol foarte important atat pentru echipa, cat si pentru mine. La meciul cu Aue nu am fost in cea mai buna forma si sunt cu atat mai bucuros ca am reusit sa marchez", a declarat Reghecampf * LEVENTE CSIK a fost doar rezerva pentru Dynamo Dresda, 2-0 acasa cu SC Freiburg.
FRANTA, Ligue 1, etapa a 3-a * Rennes, echipa antrenata de LADISLAU BOLONI, a pierdut in deplasare, scor 0-4 cu Le Mans, si este pe ultimul loc in clasament, fara nici un punct * FC Nantes, fara CLAUDIU KESERU (neconvocat), a pierdut acasa, scor 0-2 cu Ajaccio.
ELVETIA, Axpo Super League, etapa a 5-a * Yverdon, echipa antrenata de RADU NUNWEILLER, a remizat in deplasare, scor 1-1 cu Aarau. Este primul punct pentru Yverdon, echipa nou promovata in prima liga.
ELVETIA, Challange League, etapa a 5-a * CRISTIAN TODEA (integralist), ADRIAN PIT (integralist) si CRISTIAN IANU (titular, schimbat in minutul 64 de Burla) au jucat pentru AC Bellinzona, 2-2 acasa cu Kriens.
UCRAINA, cupa, 32-imi de finala (un meci) * Sahtar Donetk, echipa antrenata de MIRCEA LUCESCU, a castigat in deplasare, scor 5-2 cu Desna Kojemiacenko. Cei patru romani de la Sahtar, FLAVIUS STOICAN, COSMIN BARCAUAN, RAZVAN RAT si CIPRIAN MARICA, nu au fost retinuti in lot pentru acest meci * FLORIN CERNAT a fost titular pentru Dinamo Kiev, 5-0 in deplasare cu Krystal. Cernat a fost schimbat in minutul 70 de Milevski. De la Dinamo au lipsit CRISTIAN IRIMIA si TIBERIU GHIOANE, neconvocati pentru acest meci * Volin Lutk, echipa lui CORNEL BUTA si CONSTANTIN SCHUMACHER, a castigat in deplasare, scor 4-1 cu Ciornohora Kotsabiuk * FLORIN PARVU a debutat cu gol la Stal Alcevsk, in partida pe care formatia sa a castigat-o in deplasare, scor 5-1 cu Energhia Pivdenukrainsk. Parvu a fost titular la Stal si a deschis scorul in minutul 12.SUA, MSL, etapa a 22-a * ALEX ZOTINCA (accidentat) n-a jucat pentru Kansas City Wizards, 4-2 in deplasare cu Real Salt Lake City.
ITALIA, cupa, turul II (un meci) * VALI NASTASE a fost integralist pentru Bologna, 0-1 in deplasare cu Cesena.
TURCIA, Super Lig, etapa a 2-a * GIANI KIRITA a lipsit de la Gaziantepspor, 0-0 acasa cu Sivasspor.
BELGIA, Jupiler League, etapa a 2-a * Germinal Beerschot Anvers, fara ADRIAN ILIE, a pierdut acasa, scor 0-1 cu Westerlo. Ilie se va alatura astazi lotului, urmand sa efectueze vizita medicala si sa semneze o intelegere cu gruparea belgiana, informeaza site-ul oficial al clubului. "Daca nu vor aparea complicatii, Ilie va semna un contract pe un an, cu optiune de prelungire si va intra imediat in programul de pregatire al echipei", scrie site-ul oficial al lui Germinal Beerschot Anvers. (MIG)