Adrian Mutu a jucat in ultimul sfert de ora al meciului amical pe care echipa sa, Juventus Torino, l-a castigat duminica seara, scor 2-0 (2-0) cu Benfica, pe Stadionul "Da Luz" din Lisabona. Golurile lui Juventus au fost marcate de Ibrahimovic (6) si
Adrian Mutu a jucat in ultimul sfert de ora al meciului amical pe care echipa sa, Juventus Torino, l-a castigat duminica seara, scor 2-0 (2-0) cu Benfica, pe Stadionul "Da Luz" din Lisabona. Golurile lui Juventus au fost marcate de Ibrahimovic (6) si Trezeguet (23). Mutu a fost trimis pe teren de Fabio Capello in minutul 75, in locul lui Nedved. Partida a prilejuit si prezentarea oficiala a Benficai pentru sezonul viitor, noul antrenor al lusitanilor fiind Ronald Koeman. (MIG)