FC Arges a castigat sambata un "triunghiular" desfasurat la Ramnicu Valcea, la care au mai participat divizionara B din localitate si Pandurii Targu Jiu. Pitestenii au invins in primul meci cu 1-0 pe CSM Ramnicu Valcea, prin golul reusit de Marius Sa
FC Arges a castigat sambata un "triunghiular" desfasurat la Ramnicu Valcea, la care au mai participat divizionara B din localitate si Pandurii Targu Jiu. Pitestenii au invins in primul meci cu 1-0 pe CSM Ramnicu Valcea, prin golul reusit de Marius Sava. Antrenorul Sorin Cartu a folosit echipa Vintila - Dobre, Ionascu, Marincau, Crivac - M. Sava, Ionescu, A. Neagoe, Tanase - R. Neagoe, Tanasa (Bilasco). FC Arges s-a impus si in al doilea joc, tot cu 1-0, in fata Pandurilor, prin golul lui Prepelita. In acest meci, Cartu a jucat in formula Preda - Chita, Rohat, M. Radu, Negoita - Bilasco, Murgan, Prepelita, I. Poenaru (A. Neagoe) - Tanasa (Tanase), Nastasie. De cealalta parte, antrenorul Emil Sandoi a trimis pe teren echipa T. Lung - Scarlatache, Bogoi, R. Radoi, Trofin - Buia, Vancea, I.Stefan, Ursu (Bertea) - Vintilescu, Disney. In ultimul meci, Pandurii a terminat la egalitate, scor 1-1, in fata formatiei CSM Ramnicu Valcea, golul echipei lui Sandoi fiind marcat de Verdes. Nou-promovata a jucat in formula T. Lung - Scarlatache, Bogoi (Luca), R. Radoi (C.Popescu), Trofin (M. Iordache) - D. Radoi, I. Stefan, Buca, Bertea - M. Ilie, Verdes. Meciurile s-au disputat pe parcursul unei reprize de cate 45 de minute. Ieri, tot la Rm. Valcea, s-a disputat un meci demonstrativ, la care au participat, in afara fostilor jucatori din localitate, si cateva glorii ale fotbalului romanesc, printre care Rica Raducanu, Nicolae Dobrin, Jean Vladoiu si Danut Lupu. (B.G.)