Ioan Ovidiu Sabau (foto) este noul antrenor al Gloriei Bistrita, echipa cu care va semna maine un contract valabil pe un an, cu drept de prelungire la sfarsitul sezonului. Desi presa a vehiculat, in ultimele saptamani, instalarea sa la Dinamo, in
Ioan Ovidiu Sabau (foto) este noul antrenor al Gloriei Bistrita, echipa cu care va semna maine un contract valabil pe un an, cu drept de prelungire la sfarsitul sezonului.

Desi presa a vehiculat, in ultimele saptamani, instalarea sa la Dinamo, in locul lui Ioan Andone, ""Motu"" a ales Bistrita, fiind convins de conducatorii echipei ardelene care doreau un antrenor tanar.
INCANTAT. Contractul lui Sabau la Gloria va avea, conform unor surse apropiate clubului, valoarea de 50.000 de euro pe an, desi presedintele nu intentioneaza sa dezvaluie suma pe care o va primi antrenorul. ""Posibilitatea de a antrena in Divizia A, dupa ce am ratat obiectivul promovarii cu Gaz Metan, ma incanta, acesta fiind unul dintre motivele pentru care voi merge la Bistrita. Voi discuta conditiile contractului, dupa care voi urmari si meciul din Cupa UEFA Intertoto, cu Olympiakos Nicosia"", a spus fostul component al ""generatiei de aur"". ""Eu cred ca este un om de cuvant si, cu toate ca nu am semnat inca nimic, va veni"", a declarat presedintele Gloriei, Jean Padureanu.


Despre autor:

Jurnalul National

Sursa: Jurnalul National


Abonează-te pe


Te-ar putea interesa si:

In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.