ZONA EUROPA
* Grupa 2: Kazahstan - Turcia 0-6 (Fatih Tekke 13, 82, Ibrahim T. 15, Tuncay 39, 90, Hamit 88), Danemarca - Albania 3-1 (Larsen 4, 48, Joergensen 55 / Bogdani 72), Grecia - Ucraina 0-1 (Husin 82). Clasament: 1. Ucraina - 23p (9m), 2
ZONA EUROPA
* Grupa 2: Kazahstan - Turcia 0-6 (Fatih Tekke 13, 82, Ibrahim T. 15, Tuncay 39, 90, Hamit 88), Danemarca - Albania 3-1 (Larsen 4, 48, Joergensen 55 / Bogdani 72), Grecia - Ucraina 0-1 (Husin 82). Clasament: 1. Ucraina - 23p (9m), 2. Turcia - 16p (9m), 3. Grecia - 15p (9m), 4. Danemarca - 12p (8m), 5. Albania - 9p (9m), 6. Georgia - 5p (7m), 7. Kazahstan - 0p (7m).
* Grupa 3: Letonia - Liechtenstein 1-0 (Bleidelis 17), Estonia - Portugalia 0-1 (C. Ronaldo 33), Luxembrug - Slovacia 0-4 (Nemeth 5, Mintal 15, Kisel 54, Reiter 60). Clasament: 1. Portugalia - 20p (8m), 2. Slovacia - 17p (8m), 3. Rusia - 14p (7m), 4. Letonia - 13p (8m), 5. Estonia - 11p (9m), 6. Liechtenstein - 4p (8m), 7. Luxemburg - 0p (8m).
* Grupa 4: Insulele Feroe - Irlanda 0-2 (Harte 51p, Kilbane 58). Clasament: 1. Irlanda - 13p (7m); 2. Elvetia - 12p (6m), 3. Israel - 11p (7m), 4. Franta - 10p (6m), 5. Cipru - 1p (6m), 6. Insulele Feroe - 1p (6m).
* Grupa 5: Belarus - Scotia 0-0. Clasament: 1. Italia -13p (6m), 2. Norvegia - 9p (6m), 3. Slovenia - 9p (6m), 4. Belarus - 7p (6m), 5. Scotia - 6p (6m), 6. Moldova - 2p (6m).
* Grupa 6: nu s-a jucat nici un meci. Clasament: 1. Polonia - 18p (7m), 2. Anglia - 16p (6m), 3. Austria - 11p (6m), 4. Irlanda de Nord - 3p (6m), 5. Tara Galilor - 2p (6m), 6. Azerbaidjan - 2p (7m).
* Grupa 7: Spania - Bosnia-Hertegovina 1-1 (Marchena 90+5 / Misimovic 38). Clasament: 1. Spania - 13p (7m); 2. Serbia-Muntenegru - 12p (6m), 3. Lituania - 9p (6m), 4. Belgia - 8p (6m), 5. Bosnia-Hertegovina - 7p (6m), 6. San Marino 0p (7m).
* Grupa 8: Islanda - Malta 4-1 (Sigurdsson 27, Gudjohnsen 34, Gudmundsson 75, Gunnarsson 86 / Busuttil 59). Clasament: 1. Croatia - 16p (6m), 2. Suedia - 15p (6m), 3. Ungaria - 10p (6m), 4. Bulgaria - 8p (6m), 5. Islanda - 4p (7m), 6. Malta - 1p (7m).
ZONA AMERICA DE SUD
Etapa a 15-a: Argentina - Brazilia 3-1 (Crespo 4, 41, Riquelme 19 / R. Carlos 71), Paraguay - Bolivia 4-1 (Gamarra 17, Santacruz 46, Caceres 55, Nunez 69 / Galindo 30), Chile - Venezuela 2-1 (Jimenez 30, 59 / Moran 82), Columbia - Ecuador 3-0 (Moreno 5, 9, Arzuaga 69), Peru - Uruguay 0-0. Clasament: 1. Argentina - 31p; 2. Brazilia - 27p; 3. Ecuador - 23p; 4. Paraguay - 22p; 5. Columbia - 20p; 6. Chile - 20p; 7. Uruguay - 18p; 8. Peru - 15p; 9. Venezuela - 15p; 10. Bolivia - 13p.
* Argentina s-a calificat pentru CM din 2006
ZONA ASIA
Grupa A: Arabia Saudita - Uzbekistan 3-0 (Sami Al-Jaber 9, 60 si Saad Al-Harthi 87), Kuweit - Coreea de Sud (Park Chu-Young 19, Lee Dong-Gook 29p, Kim Sang-Sik 55, Park Ji-Sung 62). Clasament: 1. Arabia Saudita - 11p (5m), 2. Coreea de Sud - 10p (5m), 3. Kuweit - 4p (5m), 4. Uzbekistan - 2p (5m).
Grupa B: Iran - Bahrein 1-0 (Nosrati 46), Correa de Nord - Japonia 0-2 (Yanagisawa 73, Oguro 89). Clasament: 1. Iran - 13p (5m), 2. Japonia - 12p (5m), 3. Bahrein - 4p (5m), 4. Coreea de Nord - 0p (5m).
* Arabia Saudita, Correa de Sud, Iran si Japonia s-au calificat pentru CM din 2006
ZONA AMERICA DE NORD
SI CARAIBE
Etapa a 5-a: Panama - SUA 0-3 (Bocanegra 8, Donovan 22, McBride 43), Mexic - Trinidad-Tobago 2-0 (Borgetti 65, L. Perez 89), Costa Rica - Guatemala 3-2 (C. Hernandez 34, R. Gomez 66, Wanchope 90 / Villatoro 74, M. Rodriguez 76). Clasament: 1. Mexic - 13p, 2. SUA - 12p, 3. Costa Rica - 7p, 4. Guatemala - 4p, 5. Trinidad-Tobago - 4p, 6. Panama - 2p.
Toate meciurile s-au jucat miercuri

Ziua

Sursa: Ziua



Te-ar putea interesa si:

In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.