Romanii au incepand de astazi sansa de a deveni multimilionari cu acte-n regula. si asta pentru ca s-a dat startul deja celebrei "Super Loteria Libertatea". Concursul, ajuns la editia a zecea, pune la bataie premii cu adevarat grele, in valoare total
Romanii au incepand de astazi sansa de a deveni multimilionari cu acte-n regula. si asta pentru ca s-a dat startul deja celebrei "Super Loteria Libertatea". Concursul, ajuns la editia a zecea, pune la bataie premii cu adevarat grele, in valoare totala de 3,6 miliarde lei. Pana acum, 667 de cititori din toate colturile tarii au intrat in familia multimilionarilor Libertatii. Care este cea mai simpla metoda prin care va puteti inmulti substantial "finantele"? Raspunsul e cat se poate de usor. incepand de astazi, orice roman care cumpara "Libertatea" are patru sanse de a castiga zilnic cel putin 10 milioane lei.
in perioada 15 aprilie - 5 iunie se desfasoara etapa I a Super Loteriei Libertatea. in tot acest interval, cititorii vor gasi, de doua ori pe saptamana, tichetele razuibile. Noutatea acestei editii a concursului este faptul ca unul dintre tichete va fi inserat vinerea, in pagina 3 a suplimentului Libertatea Weekend. Cel de-al doilea talon va fi pe prima pagina in Libertatea de Duminica.
Fondul de castiguri este de 40 de milioane lei pe zi, cate 10 milioane pentru fiecare zona geografica: Transilvania si Banat, Moldova, Muntenia si Dobrogea, Bucuresti si judetul Ilfov.
sansele de castig nu se opresc aici. Cititorii pot participa si la etapa a doua a Super Loteriei Libertatea. Cu trei taloane decupate din ziar si trimise la casutele postale conform regulamentului, pana la data de 13 iunie (data postei) puteti participa la extragerea finala, intrand astfel in cursa pentru marile castiguri. Marele "pot" este in valoare de 500 de milioane lei. Alti patru cititori (cate unul din cele patru zone ale tarii) vor fi mai bogati cu cate 100 de milioane. Tot in urma tragerii la sorti, se vor acorda si 40 de premii de cate 10 milioane, cate 10 premii pentru fiecare zona geografica.
La cea mai recenta editie a Super Loteriei Libertatea, marele premiu de 400 de milioane lei i-a revenit unui pensionar din Bucuresti. Cu lacrimi in ochi, in prag de Craciun, Alexandru Petricean (79 de ani) ne-a marturisit ca ziarul lui preferat i-a facut o bucurie enorma. La randul lui, batranul s-a gandit la copii. "Le-am dat lor toti banii. M-am gandit sa-i ajut si eu cu ce pot, ca de cand sunt la pensie n-am mai avut sansa asta. Sunt tare mandru ca baiatul meu si-a putut reamenaja complet casa, isi dorea de mult timp, dar mereu au intervenit alte probleme", ne-a spus pensionarul.
Din pacate, la capitolul sanatate n-a prea avut motive de fericire in primele luni ale acestui an. "Am facut un accident vascular, care mi-a distrus complet un ochi. Mi-e foarte greu sa mai citesc, dar sa stiti ca tot Libertatea a ramas ziarul meu de suflet. stiam ca incepe concursul, abia astept. Cine stie, poate mai am noroc... Nu ma mai astept la premiul cel mare, dar macar acolo, 10 milioane, la premiile zilnice", ne-a marturisit Alexandru Petricean (foto).



La cele noua editii, marele premiu s-a "plimbat" prin toata tara

La cele noua editii de pana acum, marele premiu s-a "plimbat" prin toata tara. Seria norocosilor a fost deschisa de timisoreanca Maria Mirci, in toamna anului 2000.
Au urmat apoi Cornelia Ilie, din Alexandria si bucuresteanul Gheorghe Avramescu. in primavara lui 2002, marele "pot" a fost castigat de Marin Motoc, din orasul Braila, urmatoarea castigatoare fiind bucuresteanca Daniela Moisei.
Editia a sasea i-a purtat noroc lui Alexandru Lungu, din judetul Timis, iar la cea de-a saptea marele premiu i-a revenit unui pensionar din orasul Campina, Nicolae Stoian.
Marele premiu al editiei a opta a concursului Super Loteria Libertatea a luat drumul Clujului, castigator fiind Ion Gadalean, in varsta de 54 de ani.


Despre autor:

Libertatea

Sursa: Libertatea


Abonează-te pe


Te-ar putea interesa si:

In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.