Intr-un meci de pregatire, echipa elvetiana de fotbal FC Zürich a invins, in deplasare, formatia FC Vaduz, din liga secunda a Tarii Cantoanelor, cu scorul de 3-2, unul dintre golurile invingatorilor fiind marcat de atacantul roman Adrian Ilie, la doua minute dupa ce a intrat pe teren.
Edu (min. 61) si Sumiala (min. 80) au punctat pentru echipa din Liechtenstein, in timp ce pentru Zürich au inscris Keita (min. 12), Guerrero (min. 64) si Adrian Ilie (min. 67). La FC Zürich, Mihai Tararache a evoluat in prima repriza, fiind schimbat cu Tarone la pauza. Adrian Ilie a intrat in min. 65, in locul lui Guerrero, iar Iulian Filipescu nu a jucat.
Evolutiile reusite din ultimul timp ale lui Ilie l-ar putea recomanda pe acesta ca o solutie pentru echipa nationala in vederea meciurilor de calificare la Cupa Mondiala din 2006.