Noul antrenor al lui Real Madrid, Vanderlei Luxemburgo, va avea un debut inedit la carma "galacticilor", la numai o saptamana de la preluarea functiei urmand sa petreaca pe banca tehnica primele 360 de secunde "oficiale" din noua cariera. Este vorba
Noul antrenor al lui Real Madrid, Vanderlei Luxemburgo, va avea un debut inedit la carma "galacticilor", la numai o saptamana de la preluarea functiei urmand sa petreaca pe banca tehnica primele 360 de secunde "oficiale" din noua cariera. Este vorba de restul de minute ramase de disputat din meciul Real Madrid -Real Sociedad, intrerupt, la 12 decembrie 2004, dupa o alarma falsa de atentat cu bomba pe stadionul "Santiago Bernabeu". Cu numai doua minute inainte de incheierea celor 90 minute regulamentare, cei 70.000 de spectatori de pe celebra arena a trebuit sa fie evacuati, operatiune efectuata in mai putin de 10 minute.
Cum arbitrul aratase patru minute de prelungiri, asta-seara vom asista la ulltimele sase minute ale unei partide suspendate la scorul de 1-1, golurile fiind marcate de Ronaldo (min. 42), respectiv Nihat (min. 72).
Dupa disputarea a 17 etape din Primera Division, Real Madrid se situeaza pe pozitia a cincea a ierahiei, cu 29 de puncte, la 13 puncte in urma liderului CF Barcelona. in schimb, Real Sociedad ocupa locul 10, cu 22 de puncte. Parcursul de pana acum al madrilenilor a fost considerat inacceptabil.