back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Black friday: da sau ba?

 


 
 
9am_148

16 mesaje
Membru din: 3/08/2012
Postat pe: 22 Noiembrie 2012, ora 17:31

E doar impresia mea sau preluam sarbatorile dintr-un mimetism fanatic? Halloween, Valentine's Day, Black Friday. Ce urmeaza, Ziua Recunostintei?

Ce parere aveti voi despre Black Friday-ul asta?

Raporteaza abuz de limbaj
DINU1983

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Oras: Brasov

Postat pe: 23 Noiembrie 2012, ora 07:51

o teapa nesimtita care prosteste lumea pe fata

Raporteaza abuz de limbaj
barga_2003

4 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Noiembrie 2012, ora 08:23

Ma asteptam la ceva mai mult, dar aseara cand am vazut ce oferte sunt , mam culcat si miam bagat ceva in ea de oferta si astept sa vad ce apare de craciun...

Raporteaza abuz de limbaj
nieger

1 mesaj
Membru din: 22/11/2007
Oras: Slatina

Postat pe: 23 Noiembrie 2012, ora 09:07

o prostie comerciala. ma fac sa cred ca platim decat produsul iar marea oferta este de fapt o parte din adaosul lor

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

16 mesaje
Membru din: 22/11/2007
Postat pe: 24 Noiembrie 2013, ora 11:06

De accord ca este importata, dar este parte tot din practica satanista de incitare la acumularea materiala, ispita care inrobeste omul ratacit.
La ce sa te astepti de la sectanti, paistasi si masoni??
Nu mai spun de reclama hotnews.com cu o cruce trantita intr-o rina, formata din cuburi negre cu litere (nu cifre sau puncte, ca la zarurile de table) care formeaza cuvintele englezesti BLACK si FRIDAY.
Ca sa te "joci" aruncand aceste "zaruri", posibilitatea sa formezi aceasta combintaie este aproape de 1 la 21.000.000 si nu este pusa la intamplare combinatia. Are semnificatie aparent comerciala dar - in acelasi timp - si lingvistica, statistica si spiritual/satanica.
.....
Comerciantii si-au facut plinul si fiindca vin alte ciurucuri (false noutati) care sa ia ochii amarastenilor "afaceristii" se grabesc sa scape de gunoiul comercial (planificat inca din proiectare sa se strice cat mai repede, facute din material care "imbatranesc" intr-o luna cat cele de "demult" intr-un an...) cu ambalaj intens colorat si lucios (de "furat" ochii)... cu desene care se adreseaza subconstientului pentru excitarea nervoasa care diminueaza rezistenta la minciuna.
Daca nu "scapa" acum de Marfa inutila, raman blocati cu spatiile de depozitare si pierd "competitia" cu adversarii (tovarasi de jecmanire a ... oilor clientelare); mai mult, trebuie sa scoata bani din toata "saracia" lor ca sa scape de gunoaiele "tehnologice" - colectarea gunoiului nu este gratuita.
NU VA MAI LASATI PROSTITI!

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului Black Friday: da sau ba?
Mergi la: