back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Pasapoarte biometrice - ne amprentam copiii?

 


 
 
robertdobrescu

23 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Aprilie 2009, ora 11:34

Fratilor. suntem in fata unei mari probleme. probabil ca pe multi nu i-a pasionat subiectul ff mult pentru ca ziceti "bahh, am job, am familie, am rate, oricum aia fac ce vor..ce sens are sa ma implic...sa ma duc la un miting...sa protestez".
Problema e alta : NE AMPRENTAM COPIII?. Vreti sa iesi cu copiiiin concediu, va trebuie pasaport pentru ei !! II AMPRENTAM CA PE INFRACTORI CA ASA VOR ASTIA? SUNTEM PRIMA TARA PE PLANETA CARE ARE MASURA ASTA. Chiar nu ne-a saturat de prima tara numai unde nu trebuie? primii la corptie, nivel de traiu scazut, primii la birocratie, primii la aparat functionaresc, primii la taxe si impozite, primii la pasaporate biometrice. Ultimii la restul.
Acum e mopmentul adevarului - dincolo de probleme religioasa, pe care fiecare o are sau nu dupa credinta sa, problema e cea sociala: PUTEM ACCEPTA SA NI SE AMPRENTEZE COPIII! PUTEM ACCEPTA SA FIM AMPRENATI SI SCANETI LA RETINE PRECUM MAILAT? VA VEDETI LUAND DEGETELE COPILULUI DE 3-4 ANI SI SA LE PUNETI "LA APARAT"? SAU SA II TINETI OCHISORUL LARG DESCHIS CA SA I SE SCANEZE RETINA?

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului PASAPOARTE BIOMETRICE - NE AMPRENTAM COPIII?
Mergi la: