back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


The secret - law of attraction

 


 
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
 
Fosta membra 9am.ro

9 mesaje
Membru din: 1/08/2008
Postat pe: 26 Octombrie 2008, ora 00:38

Cu siguranta ati auzit si poate chiar vizionat filmul in cauza. A starnit diverse pareri si as vrea s-aud cateva si de la altii. Chiar destinul sta in propriile noastre maini si ni-l putem schimba intr-un timp relativ scurt cu ajutorul perceptiilor mentale ?

Raporteaza abuz de limbaj
DC, 10
gabi8ma

1005 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Oradea

Postat pe: 12 Decembrie 2008, ora 00:34

da

Raporteaza abuz de limbaj
Niciodata nu stii unde te poarta viata , inchide ochii , deschide inima , intinde-ti aripile , si lumea e la picioarele tale in timp ce tu te minunezi la picioarele lumii de frumusetea bogatia diversitatea cruzimea existentei umane
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 12 Decembrie 2008, ora 07:17

De la: dragosandrew, la data 2008-10-26 00:38:34Cu siguranta ati auzit si poate chiar vizionat filmul in cauza. A starnit diverse pareri si as vrea s-aud cateva si de la altii. Chiar destinul sta in propriile noastre maini si ni-l putem schimba intr-un timp relativ scurt cu ajutorul perceptiilor mentale ?

But of course!!! eu nici nu gandesc altfel...

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
Fosta membra 9am.ro

9 mesaje
Membru din: 1/08/2008
Postat pe: 13 Decembrie 2008, ora 22:03

Atunci sa pun altfel intrebarea daca sunteti ferm convinsi ca asa stau lucrurile.
Daca mi-am indeplinit telul pe care mi l-am propus si din cauze necunoscute l-am pierdut ... o pot lua din nou de la capat, un nou inceput, ajutandu-ma de legea atractiei ?

Raporteaza abuz de limbaj
DC, 10
prisonerofdepths

2 mesaje
Membru din: 14/12/2008
Postat pe: 14 Decembrie 2008, ora 05:25

Evident ca e posibil in concordanta cu legea de atractie, pana la urma asta si sustine legea. Posibilitati nelimitate.

Cat despre cauze, probabil ca nu sunt chiar necunoscute. Din cate am auzit, in momentul in care incerci constient sa atragi ceva si nu obtii lucrul respectiv sau il pierzi, e ori din cauza ca nu ai folosit corect procesul de atractie, ai avut o mentalitate posibil subconstient negativa, ori pentru ca e mai avantajos pentru tine sa nu se intample. Sunt si cazuri in care ceva ce-ti doresti poate sa fie nociv.

Dar ai spus ca ti-ai atins scopul, dupa care l-ai pierdut. In momentul in care se pierde pe parcurs, imi imaginez ca o posibila cauza ar fi faptul ca ai pierdut siguranta lucrului respectiv. Chiar si lucrurile deja atrase au nevoie sa fie intretinute, trebuie sa mentii vibratia.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

9 mesaje
Membru din: 1/08/2008
Postat pe: 14 Decembrie 2008, ora 15:34

Cam ai dreptate, as putea spune ca "m-am vazut cu sacii-n cãruþã" si nu prea mi-a mai pasat. Dar e bine de stiut ca am rabdarea necesara pentru a o lua de la capat, si daca de la nimic am ajuns unde mi-am propus, ar trebui sa reusesc si a2a oara si astfel sa-nvat sa folosesc corect legea atractiei

Raporteaza abuz de limbaj
DC, 10
prisonerofdepths

2 mesaje
Membru din: 14/12/2008
Postat pe: 14 Decembrie 2008, ora 23:59

Yep, exactly. Cel putin ai rabdare si perseverezi. Eu am tendinta sa renunt foarte usor cand incerc sa atrag ceva. Sau depun prea mult efort si ma implic prea mult, ceea ce creeaza un fel de blocaj. Cel mai greu mi-a fost sa exersez detasarea de un scop propus.

Raporteaza abuz de limbaj
yoana_u

50 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 20 Decembrie 2008, ora 14:49

mie imi este cel mai greu sa ma detasez privind partea sentimentala...vreo opinie?


Fosta membra 9am.ro

9 mesaje
Membru din: 1/08/2008
Postat pe: 23 Decembrie 2008, ora 14:48

De la: joana_rise, la data 2008-12-20 14:49:18mie imi este cel mai greu sa ma detasez privind partea sentimentala...vreo opinie?


Intr-adevar in ce priveste partea sentimentala este cel mai greu sa te detasezi, sunt momente cand esti inundat de amintiri & stuff...
In film se preciza la un moment dat sa ne concentram gandirea doar pe ceea ce ne dorim, iar partea cealalta va disparea incetul cu incetul (rabdarea )
Cam asta ai putea incerca si tu; nu mai contempla la ceva de care vrei sa scapi ci cauta ceva nou in alta parte !...

Raporteaza abuz de limbaj
DC, 10
necunoscut

1 mesaj
Membru din: 1/01/1970
Postat pe: 6 Ianuarie 2009, ora 22:40

ai o lectie specifica de invatat de la viata. in psihologie se numesc crize ale virstei si sint localizate in jurul virstelor de 30, respectiv 40 de ani si sint specifice personalitatii pe care o ai. pina atunci vei acumula cunostinte ca sa-ti fie de folos atunci. atitudinea mentala (mintea doar interpreteaza, simturile percep) de care spui o vei invata doar daca iti va fi de folos, altfel va ramine subiect ezoteric. oricum, n-o vei integra comportamental pina nu vei intelege mai multe lucruri despre univers, tel care s-ar putea sa nu-ti intre in sfera preocuparilor. poti face incercari de aplicare, dar va fi ca aplicarea unei formule matematice. te va ajuta intrucitva, pentru ca asa e construita lumea noastra - sa raspunda la emotiile noastre. dar nu-ti vei schimba lectia, ci o vei invata mai usor. poti sa te gindesti la asta ca si cum in loc de a schimba tu ceva, te-ai schimba pe tine, de fapt, ca sa accepti mai usor cum merg lucrurile si este similar cu a intelege ca nu exista decit interpretarea ta asupra realitatii, in loc de bine sau rau. este clar ca asta implica si linistea sufletului. concluzie - atitudinea mentala poate schimba cum treci prin viata, nu spre ce te indrepti. ai nevoie doar de citeva luni ca sa devii tu insuti metoda, asa ca - la treaba!

Raporteaza abuz de limbaj
cristina_golo

30 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 02:29

Ai adus aminte despre "rabdare".
Legea atractiei este una din legile Universului pe care o gasim in Biblie sub formula "cere si ti se va da!"
Este o lege care trebuie studiata mai intai,pt ca putini cred ca puterea cuvantului si a gandului sunt cele mai mari forte cu care ne-a inzestrat Dumnezeu.
Am citit de curand o carte f misto care spunea ca viata este rezultatul gandurilor si dorintelor noastre!
Si este adevarat!Insa convingerea cu care rostim "legea atractiei" trebuie sa fie f mare pt ca ea sa se manifeste.Si pt ca vorbeai de rabdare,cu cat disperarea este mai mare cu atat apare teama si este posibil sa ai marea dezamagire sa nu iti reuseasca mai nimic tocmai pt ca ti-ai atras asta prin neincredere!Ideea e sa iti doresti si sa lasi timpul sa le rezolve pe toate.Daca Dumnezeu crede ca ti se cuvine prin drept divin El nu va intarzia sa ti le trimita!!!

Raporteaza abuz de limbaj
cristina_golo

30 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 02:32

ce studiezi?

Raporteaza abuz de limbaj
cristina_golo

30 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Ianuarie 2009, ora 02:34


Cred ca pe langa explicatiile stiintifice exista si o latura spirituala.Credinta iti ofera echilibru si e putin probabil sa ai indoieli asupra propriilor ganduri.Icearca la inceput cu lucruri mici,simple si vei vedea ca merge.Iti va da incredere sa perseverezi pt indeplinirea proiectelor mari care necesita timp.Sa nu uitam ca drumul este mai important decat destinatia.Fiecare pas avansat reprezinta si o evolutie spirituala nu numai o simpla experienta!

Raporteaza abuz de limbaj
dianabosianu

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 11:43

Ceea ce gandesti determina felul in care te simti, in functie de cum te simti adopti o anumita atitudine, pe care o transmiti celor din jur prin limbaj nonverbal in mare parte acesta este perceput la nivel subconstient, tot atitudinea determina si felul in care percepi realitatea, felul in care actionezi, determina modul in care esti perceput, etc... acesta este secretul

Raporteaza abuz de limbaj
dianabosianu

12 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 11:45

De la: crisa, la data 2009-01-09 02:34:54
Cred ca pe langa explicatiile stiintifice exista si o latura spirituala.

Cu siguranta exista

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1972 mesaje
Membru din: 4/12/2007
Postat pe: 10 Ianuarie 2009, ora 15:13

De la: crisa, la data 2009-01-09 02:34:54
Cred ca pe langa explicatiile stiintifice exista si o latura spirituala.Credinta iti ofera echilibru si e putin probabil sa ai indoieli asupra propriilor ganduri.Icearca la inceput cu lucruri mici,simple si vei vedea ca merge.Iti va da incredere sa perseverezi pt indeplinirea proiectelor mari care necesita timp.Sa nu uitam ca drumul este mai important decat destinatia.Fiecare pas avansat reprezinta si o evolutie spirituala nu numai o simpla experienta!


Imi place cum gandesti, si totusi... cred ca destinatia este la fel de importanta ca si drumul.

Raporteaza abuz de limbaj
"Niciodatã nu putem judeca viaþa celorlaþi, pentru cã fiecare îºi cunoaºte propria durere ºi renunþare. Una este sã crezi cã eºti pe drumul cel bun ºi alta e sã crezi cã drumul tãu e unic"
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 01:08

E totu sub control!
sfaturi:
1. ascultat-ti inima
2. crezi cu adevarat in scopurile tale si tot universul va conspira intru imbecilitatea ta de a vedea un obiectiv in ceva care nu exista.
3. fii sincer cu tine
4. detaseaza-te
5. crede in tine. gandire pozitiva! gandire pozitiva! gandire pozitiva!
6. autosatisface-te
7. ia vezi. poti sa-ti tii respiratia mai mult de 40 de minute?

cine-i magaru care a presupus ca dorintele mele au vreo relevanta? ca exista vreun scop? adica un pic de umilinta fata de ceea ce crezi tu ca meriti n-ar strica. un pic de modestie acolo n-are cum sa faca rau nimanui.

nu te-ajuta ba, nimeni acolo sus in ceruri. e totu sub control!

Raporteaza abuz de limbaj
ge_andreev

122 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 02:13

bio30.ecosapiens.ro/apa-documentar/
Un documentar de nota 10. Un film artistic de o ora si ceva. O lectie. O lectie de chimie, biologie, geografie, filosofie, religie. O invatatura de minte. Apa poate fi influentata de emotiile umane, pozitive sau negative. Aveti asadar grija cum influentati apa …

Raporteaza abuz de limbaj
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 02:16

bio30.ecosapiens.ro/berea-documentar/
Un documentar de nota 10. Un film artistic de cateva ore si ceva. O lectie. O lectie de chimie, biologie, geografie, filosofie, religie. O invatatura de minte. Berea poate fi influentata de emotiile umane, pozitive sau negative. Aveti asadar grija cum influentati berea …

Raporteaza abuz de limbaj
ge_andreev

122 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 02:20

De la: xanax, la data 2009-01-18 02:16:46bio30.ecosapiens.ro/berea-documentar/
Un documentar de nota 10. Un film artistic de cateva ore si ceva. O lectie. O lectie de chimie, biologie, geografie, filosofie, religie. O invatatura de minte. Berea poate fi influentata de emotiile umane, pozitive sau negative. Aveti asadar grija cum influentati berea …


Se pare ca te influenteaza ea pe tine...

Raporteaza abuz de limbaj
b_voichita

313 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Ianuarie 2009, ora 17:27

1. ofof. eu chiar nu te-am atacat personal, chiti. sunt prea pasnic. sunt si eu agresiv fata de temele interasente cu abordare foarte slaba.
2. eu doar vroiam sa spun ca orice dorinta, orice idee de scop este o derivata a celei de constiinta. Orice derivatie a ideii de constiinta e o forma de propagare a egoismului. Nu zic ca-i rau, mii de ani de civilizatie europeana si capitalism feroce ne-au demonstrat eficienta egoismului. Zic doar macar sa avem decenta, ca oameni, sa nu speculam vreo noblete in ideea de a avea scopuri, oricat de altruiste ar parea ele. Obiectivul e zero doar pentru ca, oricat de palpabil ar parea el, in orice sintetizare a lui exista o probabilitate infima sa fie doar o iluzie proasta din capul tau. Si atata timp cat exista aceasta posibilitate, tu, ca om al scopului devi un prost care a muscat o chifla comerciala, un reclama bagata de altii in cap. Solutia ar fi viata ca drum, iar ca punct de referinta pentru scop sa fie urmatorul scop pana la o devenire sau o retardare totala si ca tagline un sistem etic decent menit sa-ti conserve identitatea. Asa ca nu ma banui de incoerenta.
3. esti cam offtopic
4. pe mine nu ma influenteaza nimic, cu atat mai putin 3 cuvinte obosite. beau cata bere vreau eu. sanatatea ti-o las tie si urmasilor urmasilor. daca ma-ntrebi pe mine sanatatea e cea mai plicticoasa boala.

Raporteaza abuz de limbaj
cojocvasilica

82 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 30 Ianuarie 2009, ora 13:53

De la: Endemic, la data 2009-01-18 01:08:46E totu sub control!
sfaturi:
1. ascultat-ti inima
2. crezi cu adevarat in scopurile tale si tot universul va conspira intru imbecilitatea ta de a vedea un obiectiv in ceva care nu exista.
3. fii sincer cu tine
4. detaseaza-te
5. crede in tine. gandire pozitiva! gandire pozitiva! gandire pozitiva!
6. autosatisface-te
7. ia vezi. poti sa-ti tii respiratia mai mult de 40 de minute?

cine-i magaru care a presupus ca dorintele mele au vreo relevanta? ca exista vreun scop? adica un pic de umilinta fata de ceea ce crezi tu ca meriti n-ar strica. un pic de modestie acolo n-are cum sa faca rau nimanui. mi-a placut...poate esti putin sarcastic...insa prea e de tot filmul ala..cred k sunt ceva de genul'prost sa fii noroc sa ai...''da...cum zice mai jos,o invatatura de minte...proasta..

nu te-ajuta ba, nimeni acolo sus in ceruri. e totu sub control!

Raporteaza abuz de limbaj
eduard87_2005

77 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 18 Martie 2009, ora 15:33


Raporteaza abuz de limbaj
Fratzica

82 mesaje
Membru din: 19/11/2008
Oras: Deva

Postat pe: 25 Martie 2009, ora 18:48

De la: idclip, la data 2009-01-18 17:27:511. ofof. eu chiar nu te-am atacat personal, chiti. sunt prea pasnic. sunt si eu agresiv fata de temele interasente cu abordare foarte slaba.
2. eu doar vroiam sa spun ca orice dorinta, orice idee de scop este o derivata a celei de constiinta. Orice derivatie a ideii de constiinta e o forma de propagare a egoismului. Nu zic ca-i rau, mii de ani de civilizatie europeana si capitalism feroce ne-au demonstrat eficienta egoismului. Zic doar macar sa avem decenta, ca oameni, sa nu speculam vreo noblete in ideea de a avea scopuri, oricat de altruiste ar parea ele. Obiectivul e zero doar pentru ca, oricat de palpabil ar parea el, in orice sintetizare a lui exista o probabilitate infima sa fie doar o iluzie proasta din capul tau. Si atata timp cat exista aceasta posibilitate, tu, ca om al scopului devi un prost care a muscat o chifla comerciala, un reclama bagata de altii in cap. Solutia ar fi viata ca drum, iar ca punct de referinta pentru scop sa fie urmatorul scop pana la o devenire sau o retardare totala si ca tagline un sistem etic decent menit sa-ti conserve identitatea. Asa ca nu ma banui de incoerenta.
3. esti cam offtopic
4. pe mine nu ma influenteaza nimic, cu atat mai putin 3 cuvinte obosite. beau cata bere vreau eu. sanatatea ti-o las tie si urmasilor urmasilor. daca ma-ntrebi pe mine sanatatea e cea mai plicticoasa boala.

Perfect de acord cu tine Un batrinel se duce la medic Acesta il intreaba : mosule, bei ?-Da !
mosule, fumezi ?- Da !
De mult ?- De vreo saizeci de ani !
mosule , daca le lasi , apuci 80 ani - Nu cred !
mosule , sint medic , stiu ce spun !- Nu stiti !
cum asa ? - am 93


Raporteaza abuz de limbaj
SS (ober HH)
pearl_seeker

61 mesaje
Membru din: 29/01/2015
Postat pe: 6 Aprilie 2009, ora 08:47

De la: kyyttyy, la data 2009-01-18 02:13:01bio30.ecosapiens.ro/apa-documentar/
Un documentar de nota 10. Un film artistic de o ora si ceva. O lectie. O lectie de chimie, biologie, geografie, filosofie, religie. O invatatura de minte. Apa poate fi influentata de emotiile umane, pozitive sau negative. Aveti asadar grija cum influentati apa …


Da, este real ceea ce ai vizionat; apa este unul din elementele cheie ale vietii. Organismul uman are 70% apa. Emotiile umane circula printr-un sistem de centri de energie care transmit fluxuri pozitive si negative atat in interior cat si in exterior.

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1989 mesaje
Membru din: 24/05/2009
Postat pe: 31 Mai 2009, ora 08:03

De la: dragosandrew, la data 2008-10-26 00:38:34Cu siguranta ati auzit si poate chiar vizionat filmul in cauza. A starnit diverse pareri si as vrea s-aud cateva si de la altii. Chiar destinul sta in propriile noastre maini si ni-l putem schimba intr-un timp relativ scurt cu ajutorul perceptiilor mentale ?
Este real numai ca ai nevoie de voiuntza enorma sa-l faci sa aibe efect.Iar daca te tulbura ceva si ati schimbi starea psihica poti sa o iei de la capat!!Da cu rabdare......

Raporteaza abuz de limbaj
doar_io

91 mesaje
Membru din: 8/04/2009
Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 02:57

De la: pearl_seeker, la data 2009-04-06 08:47:03
De la: kyyttyy, la data 2009-01-18 02:13:01bio30.ecosapiens.ro/apa-documentar/
Un documentar de nota 10. Un film artistic de o ora si ceva. O lectie. O lectie de chimie, biologie, geografie, filosofie, religie. O invatatura de minte. Apa poate fi influentata de emotiile umane, pozitive sau negative. Aveti asadar grija cum influentati apa …


Da, este real ceea ce ai vizionat; apa este unul din elementele cheie ale vietii. Organismul uman are 70% apa. Emotiile umane circula printr-un sistem de centri de energie care transmit fluxuri pozitive si negative atat in interior cat si in exterior.



Raporteaza abuz de limbaj
ete....semnatura.
doar_io

91 mesaje
Membru din: 8/04/2009
Postat pe: 4 Iunie 2009, ora 03:01

eu cred ca destinul poti sa ti-l faci tu,cu mana ta dar tind sa cred ca si atunci esti manat de ''cıneva''.nu degeaba se spune asa ti-a fost soarta.dar o poti schimba.

Raporteaza abuz de limbaj
ete....semnatura.
tudocretu

6 mesaje
Membru din: 19/06/2009
Postat pe: 5 Iulie 2009, ora 10:36

impresionante cuvintele ,,,congratulation

Raporteaza abuz de limbaj
anila71

2 mesaje
Membru din: 26/07/2009
Postat pe: 26 Iulie 2009, ora 19:21

intra pe www.darnel.ro si afla unde va fi primul curs "the secret" in limba romana in 01.08.2009

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului The Secret - Law of Attraction
Mergi la: