back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Renault

 


 
 
homereg

30 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 25 August 2008, ora 09:52

ati stiut ca Renault are un all tot teren mai tare ca hammer ul ??
RENAULT SHERPA !!!!...vezi poza la mine


hmo
ondin666

204 mesaje
Membru din: 22/12/2008
Postat pe: 26 Martie 2009, ora 17:32

poate sa aiba el renault cate off road & all road vrei tu, daca nu se imprieteneau cu nissan nu aveau ei asa ceva, maxim o masina suprainaltata de mers seara la mall.
:)
si pana la range rover si chiar toyota mai trebuie sa cerceteze mult si bine terenul.

Raporteaza abuz de limbaj
modus

26 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 8 Iulie 2009, ora 15:47

Satanistule, Renault Sherpa e atat de bun, incat a fost ales masina oficiala de lupta a NATO www.defpro.com/news/details/8345/

Masina asta bate la fund Toyota si Range Rover.


ondin666

204 mesaje
Membru din: 22/12/2008
Postat pe: 9 Martie 2010, ora 23:40

de cand o masina de lupta inseamna ca este una buna?
:)
cred ca esti cam suparat pe viata, si pe cei de la renault care se chinuie si nu reusesc sa vina si ei cu o masina care sa se vanda cat de cat..noroc cu dacia, logan si duster, ca altfel inchideati de mult fabrica si plecati toti de la renault acasa.
:)

Raporteaza abuz de limbaj
modus

26 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 10 Martie 2010, ora 16:08

Stai linistit ca Renault nu sta doar in Dacia. Ce reactie vei avea cand te vei afla intr-una dintre masinile tale preferate si vei vedea ca nu poti sa intri si sa iesi din curbe cu aceeasi viteza ca un Mégane R.S.?

Raporteaza abuz de limbaj
ondin666

204 mesaje
Membru din: 22/12/2008
Postat pe: 11 Martie 2010, ora 15:54

Sunt masini cu mult mai vechi si mai ieftine decat megane rs care il fac sa planga la orice ora si la orice viraj.
Cum pot mai astia de la renault sa ceara 1600 lei pentru un amarat de carlig pentru remorca?
Daca este produs de origine si poarta sigla firmei este cumva piesa de platina?
Asta este adevarata bataie de joc pentru cei care cumpara din greseala asa ceva.
:)

Raporteaza abuz de limbaj
modus

26 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 12 Martie 2010, ora 16:53

Care ar fi masinile alea? Piesa aia similara cat costa la VW? de 3 ori mai ieftin, nu?

Raporteaza abuz de limbaj
ondin666

204 mesaje
Membru din: 22/12/2008
Postat pe: 13 Martie 2010, ora 15:31

nu stiu cat costa piesele la vw ca masina mea nu se strica deloc, dar la renault am inteles ca sunt scumpe rau de tot.
.

Raporteaza abuz de limbaj
modus

26 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 15 Martie 2010, ora 08:59

De la cine ai inteles?

Raporteaza abuz de limbaj
9am124760

12 mesaje
Membru din: 28/08/2009
Postat pe: 23 Mai 2010, ora 12:03

nu zic k renault'urile sunt sfinte,nici k ar fi cele mai bune masini...nici k ar fi ieftine la piese...sunt scumpicele intr'adevar...dar ondin frate...sunt masini care isi fac treaba,au motoare care tin la tavaleala...si stai u linistit k renault'u nu va pune lacatu p usi prea curand chiar si fara dacia.asa k u dak vrei...ia'ti masina aia a ta care nu se strica deloc(asta e probabil din cauza k nu circuli...k la c sosele avem...schimbai macar 1 pivot sau o bucsa)...dupa cum ziceam...ia'ti masina aia a ta care nu se strica deloc si lasa'ne frate....arunca'te de pe un pod ceva k dak masina ta nu se strica...u esti categoric stricat grav...

Raporteaza abuz de limbaj
9am066282

61 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Postat pe: 23 Mai 2010, ora 16:59

mda,daca se strica precum clio,megane,logan asa e,o folosesc in armata ca obiectiv de tragere

Raporteaza abuz de limbaj
modus

26 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 24 Mai 2010, ora 15:03

Pacat pentru tine ca nu prea se strica masinile astea.

Raporteaza abuz de limbaj
ondin666

204 mesaje
Membru din: 22/12/2008
Postat pe: 24 Mai 2010, ora 16:15

Stiti voi mai bine ca si mine cat de des se strica, cum isi pun mecanicii mana in cap si cat costa piesele cand va baga mecanicii de acolo mana in buzunare.
Eu merg destul de mult cu masina dar nu se strica nimic la directie
ca ocolesc gropile, menajez masina in zonele de razboi, nu franez cu roata in groapa, etc.
Am grija de masinile mele ca sunt adevarate bijuterii, foarte bine concepute si construite, iar de aceea trebuie sa respect acest lucru.
Un coleg are un megane si s-a stricat pana si radio-rd-ul, el oprea motorul si incuia masina iar afisajul acestuia ramanea aprins, super cool, nu?
Iar alt coleg cu symbol numai probleme are saracul, si atat a fost de 'ieftina' masina asta ca a avut de ales intre vopsea metalizata si abs, normal ca a ales sa fie macar vopsita masina sa nu rada vecinii de el la bloc, iar acum se opreste ea masinuta ca si dacia 1300, regreta foarte mult si intreaba pe toata lumea daca se mai poate monta acum abs.
Voi chiar nu va uitati deloc in masina cand va urcati la volan, chiar va place cum arata pe dinafara ?
Aveti gusturi cam ciudate, trebuie sa recunosc, dar sa stiti ca de banii vostrii acum sunteti liberi sa cumparati orice alta masina, nu doar dacia si lada.
:)

Raporteaza abuz de limbaj
9am124760

12 mesaje
Membru din: 28/08/2009
Postat pe: 25 Mai 2010, ora 15:11

ondin frate...intereseaza'te u mai bn si ai s vezi k d ex renault'u symbol model 2007 are ABS,are 2 airbag'uri,are radio-cd cu comenzi la volan si 4 boxe,are 2 geamuri el,are aer conditionat,are oglinzi el si incalzite....si toate astea k echipare standard...yo zic k e binisor...as k mai lasa'ne frate cu "bijuteriile" tale si nu t mai rupe in figuri p aici...k t cam scremi si a inceput s puta...si stai u linistit...k p vopseaua metalizata dai bani in plus la toate marcile...asa k pr tau nush dc a avut d ales intre vopsea si ABS....pt k ABS'ul era standard...sau poate k u vb aiurea p aici doar k s iti mai omori timpu'...asa k mai bn gaseste'ti alta ocupatie si lasa'ne cu fitzele astea d cocalar imputit...si dak vrei...macar fa'ne si noua p plac si spune'ne c masina ai....s vdm dak intr'adevar ai o mik scuza k suferi atata d tn


9am066282

61 mesaje
Membru din: 12/06/2009
Postat pe: 25 Mai 2010, ora 16:27

mda,nu poti schimba ideile unora,sa mearga in service sa vada cit de varza e renault[turcia]ca si ford sunt varza la injectoare,senzori,pompe de injectie,turbine,se vede prin bucuresti,logan si clio diesel cu fum dupa ele,benzinarele sunt mai bunicele,ei s-au urcat din dacia 1300 in renault si zic ca au masina,daca se urca din renault in bmw,vw,skoda,audi,opel vor vedea diferenta,numai zic mercedes etc

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

24 mesaje
Membru din: 16/04/2009
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 01:02

eu n-am avut nimic cu nimeni niciodata ce masini ii plac ,fiecare are preferinte ,dar ca sa te lauzi cu renault ori tre sa fi lovit la cap ori sa fi un mare idiot :))

Raporteaza abuz de limbaj
9am124760

12 mesaje
Membru din: 28/08/2009
Postat pe: 26 Mai 2010, ora 15:10

d la a spune k renault'urile sunt masini relativ ok..pana la a t lauda cu unu e cale lunga...asa k idioti sunteti voi cei care nu sunteti in stare sa cititi ca lumea...sau nu aveti un intelect capabil sa inteleaga un text.sunt multi cei care isi iau un bmw din 1900 toamna su un mertz..sau mai stiu yo c....si suferiti d voi d parca ati avea in pana mea ultimu model d rolls sau bentley......eh bine...nu aveti...si stati voi linistiti k pana si alea s strica...k bmw'u este superior renault'ului nici nu incape discutie...n'am zis asta....yo doar mor p bolovanu ala care se lauda k masina lui nu se strica niciodata....si parca vad k are vreo coaja...k d zis nu zice c are.pana la urma c puii mei atatea fitze....fiecare cu c are...si cu c poate....sunt curios d un sg sg lucru...macar a luat'o p banii lui sau a prim d la mamicutza si taticutzu.....sau poate chiar o imparte cu ei si se rupe p aici in cur mai ceva k o curva d centura....hai s fim seriosi...


ondin666

204 mesaje
Membru din: 22/12/2008
Postat pe: 27 Mai 2010, ora 00:02

Va asigur eu ca renault are 5 stele dar doar daca platesti pe acea masina dotari optionale foarte scumpe cam cat ar costa multe masini mult mai bune si firme serioase care nu produc masini fara abs in standard.
Sunt sigur ca amicul meu are cel putin modelul din 2007, si va asigur pe toti de aici, in special pe cei care aveti un limbaj civilizat, ca acea masina a costat multi bani si nu are abs.
A ales omul din lipsa de bani vopsea metalizata, ca asa este romanul, mandru, si a renuntat la optionalul abs, oferit de o masina care se lauda cu cele 5 stele, uitand sa mentioneze ca pretul optiunilor necesare pentru acele 5 stelute este aproape dublu fata de cel initial.
Degeaba va suparati si incercati sa jigniti printr-un limbaj suburban, aceasta este parerea mea fata de renault, si nu sunt, dupa cum rezulta din postarile colegilor de forum, deloc singurul care crede asta despre masina pe care o laudati voi atat.
:)
Ma bucur ca va place, asta spune multe despre gusturile voastre, doar va spuneam ca de acei bani aveati posibilitatea sa cumparati altceva mult mai bun.
Toate masinile mele le-am cumparat din banii mei, munciti, ca daca erau cazuti din cer, poate imi cumparam si eu o masina ieftina la supra pret, recte renault.
:)


Raporteaza abuz de limbaj
9am124760

12 mesaje
Membru din: 28/08/2009
Postat pe: 27 Mai 2010, ora 19:18

in kzu asta pr tau este un caz nefericit...un amic de'al meu are un symbol din 2007 1,5dci si t asigur k a luat'o cu abs...poate intre timp lista d dotari pt echiparea standard a suferit modificari...asa k nu eticheta toate masinile unei marci dupa doar un singur exemplu...

Raporteaza abuz de limbaj
| Varianta pentru tiparire a topicului renault
Mergi la: