back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Dumnezeu Îi ajutà numai pe credincioªi !

 


 
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
 
hfrbu

93 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 20:37


POATE SE VA LUMINA ªI ....MINTEA UNORA !



CU DUMNEZEU ÎNAINTE, BECALI VA CªTIGA MEREU,
INDIFERENT DE OPINIA ATEILOR !!


CREDEÞI CÃ DINTR-O EROARE BECALI A FOST ELIBERAT DE DUMNEZEU ?

NU CUMVA ÎN VINEREA MARE, CEA MAI IMPORTANTÃ ZI DIN CALENDARUL ORTODOX, ATEII ÎN GENERAL ªI CEI DIN CONDUCEREA SOCIETÃÞII ROMÂNEªTI ÎN SPECIAL, AU PRIMIT O LECÞIE DE NEUITAT DIN PARTEA MÂNTUITORULUI CHIAR ÎN PRIMA ZI DE PAªTI ?

DOAMNE AJUTÃ !


>


Fondatorul "MASS COMMUNICATION POWER"


ro.netlog.com/2007MIGIS1/blog/blogid=806239

Raporteaza abuz de limbaj
Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 20:46

Da,da.D-aia sunt eliberati o gramada de borfasi,violatori,criminali,pentru ca sunt credinciosi!


Fosta membra 9am.ro

637 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 22:22

De la: Shlomo_Imre_Istvan, la data 2009-04-20 20:46:26Da,da.D-aia sunt eliberati o gramada de borfasi,violatori,criminali,pentru ca sunt credinciosi!





Caracterul fãrã înþelepciune poate mult, dar inteligenþa fãrã caracter nu valoreazã nimic - Cicero
Dorulet

7896 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 22:29

De la: Shlomo_Imre_Istvan, la data 2009-04-20 20:46:26Da,da.D-aia sunt eliberati o gramada de borfasi,violatori,criminali,pentru ca sunt credinciosi!

Bravo Shlomo!


Când toatã lumea gândeºte la fel înseamnã cã nimeni nu gândeºte.
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 22:58

www.youtube.com/v/6PF65bwLOwM&hl=en&fs=1"><www.youtube.com/v/6PF65bwLOwM&hl=en&fs=1"><


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 22:59

allowFullScreen" value="true">


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 23:01

www.youtube.com/v/cQ-w9tFMZDI&hl=en&fs=1">

Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 23:03

www.youtube.com/v/mhtzak6T6KI&hl=en&fs=1">www.youtube.com/v/mhtzak6T6KI&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
Fosta membra 9am.ro

16019 mesaje
Membru din: 13/02/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 20 Aprilie 2009, ora 23:06

www.youtube.com/v/9ZOTdb6MWrU&hl=en&fs=1">www.youtube.com/v/9ZOTdb6MWrU&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">


Cine nu este corect cu el insusi,nu poate convinge pe nimeni de adevarul spuselor sale. Toti oamenii normali se inteleg in probleme de viata,stiinte si creatie. Nu-ti dori prea multe,n-o sa ai unde le pune. Mare pacat trebuie sa fie viata,daca se pedepseste cu moartea." Exista batalii pe care este bine sa le ocolesti , nu din teama ca le - ai putea pierde , ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu - le " Gelu Negrea Ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea[Georges Brassens] Nimeni nu este destul de inteligent ca sa poata convinge un prost ca e prost. Rau e cand esti prost,dar si mai rau este cand nu-ti dai seama ca esti prost,crezandu-te inteligent.Credeti in cel ce cauta ADEVARUL si feriti-va de cei care l-au gasit. Adevarul este pretutindeni,dar nu-l recunoaste decat cel care-l cauta-NICOLAE IORGA Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei-SIGMUND FREUD Daca vrei sa cunosti un om cu adevarat,da-i o functie de conducere-ROBERT BRASILLACH Nimic nu este mai scump decat ceea ce primesti gratis. Cu cat regulile sunt mai stricte,cu atat capul care le-a conceput este mai prost- JEAN de la BRUYERE Nu e greu sa fii darnic azi,greu este sa nu regreti maine-JULES RENARD Bine ne pot face numai anumiti oameni,rau ne poate face orice prost
tilsor

1415 mesaje
Membru din: 2/02/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 09:23

De la: hfrbu, la data 2009-04-20 20:37:00
POATE SE VA LUMINA ªI ....MINTEA UNORA !



CU DUMNEZEU ÎNAINTE, BECALI VA CªTIGA MEREU,
INDIFERENT DE OPINIA ATEILOR !!


CREDEÞI CÃ DINTR-O EROARE BECALI A FOST ELIBERAT DE DUMNEZEU ?

NU CUMVA ÎN VINEREA MARE, CEA MAI IMPORTANTÃ ZI DIN CALENDARUL ORTODOX, ATEII ÎN GENERAL ªI CEI DIN CONDUCEREA SOCIETÃÞII ROMÂNEªTI ÎN SPECIAL, AU PRIMIT O LECÞIE DE NEUITAT DIN PARTEA MÂNTUITORULUI CHIAR ÎN PRIMA ZI DE PAªTI ?

DOAMNE AJUTÃ !


>


Fondatorul "MASS COMMUNICATION POWER"


ro.netlog.com/2007MIGIS1/blog/blogid=806239[/quote]

Topicul postat si cu raspunsul dat nu au nici o legatura....
Becalii este produsul mass-mediei si a unor politicieni cu interese care l-au propulsat pe el.
Apoi a te crede ,datorita banilor, mai presus de lege..e o isulta adusa poporului acesta...
Apoi ,referitor la cuvintul crestin..cred ca ar trebui sa fi citit si observat,chiar in aceste zile de paste exemplul lui HRISTOS.....a indurat si a tacut ca un miel cind il duci la taiere...
Becalii nu are nici un caracter asemanator cu al unui crestin adevarat....urla,injura,dracuie,instiga..pe oricine nu este de acord cu parerile sau ideile lui( sint multe exemple televizate si nu numai)
Nu am nimic cu el personal...ca om il respect...dar a-l DIVINIZA e cea mai mare prostie....
A facut la multi bine..dar toate acestea s-au sters din zapis cind el a deschis gura...
Ca i-au dat drumul...foarte bine..dar n-o puneti pe seama credintei lui...
Unii din APOSTOLII lui Hristos au murit in chinuri,dar nu au fost scapati.....si erau cu adevarat credinciosi...
LASATi-O MAI ...MOALE....


Maranatha
lorduljohn

499 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 21 Aprilie 2009, ora 11:05

De la: hfrbu, la data 2009-04-20 20:37:00
POATE SE VA LUMINA ªI ....MINTEA UNORA !



CU DUMNEZEU ÎNAINTE, BECALI VA CªTIGA MEREU,
INDIFERENT DE OPINIA ATEILOR !!


CREDEÞI CÃ DINTR-O EROARE BECALI A FOST ELIBERAT DE DUMNEZEU ?

NU CUMVA ÎN VINEREA MARE, CEA MAI IMPORTANTÃ ZI DIN CALENDARUL ORTODOX, ATEII ÎN GENERAL ªI CEI DIN CONDUCEREA SOCIETÃÞII ROMÂNEªTI ÎN SPECIAL, AU PRIMIT O LECÞIE DE NEUITAT DIN PARTEA MÂNTUITORULUI CHIAR ÎN PRIMA ZI DE PAªTI ?

DOAMNE AJUTÃ !


>


Fondatorul "MASS COMMUNICATION POWER"


ro.netlog.com/2007MIGIS1/blog/blogid=806239[/quote]
Prietene !
Cu tot respectul te rog sa te intorci la Balaceanca ! Acolo e locul tau !
Daca un Dzeu ii ajuta numai pe cei care cred in el , atunci acela nu e Dzeu, e un borfas de tip Becali.
Iar pe Becali nu-l ajuta Dzeu , ci banii . Banii pe care a stiu sa-i fure.
Ai priceput ceva ???
Nu prea cred !


sirius_zegetina

808 mesaje
Membru din: 28/01/2009
Oras: Resita

Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 01:04

Mare-i gradina lui Dumnezeu si multi mai sar parleazu` pe sestache! Mai tu, asta, care-ai postat imbecilitatea aia cu Becalli, de unde-ai scapat gorobete si cine-i martafoiu` care te-a facut scapat? Ala-i primu` care trebuie bagat la dilimache si-apoi ar trebui sa urmezi tu, ca sa ai loc de adanca cugetare. Pe care credinciosi ii ajuta Dumnezeu, ca si mafiotii tocesc treptele bisericilor si se crucesc de fac scurta la mana, iar dupa ce ies din lacasurile amintite pun labuta pe "pocnitori" si dau de lucru alora de la pompele funebre. Dupa mintea ta prinsa-n pioneze si pe aia-i ajuta Dumnezeu? Fa-i de urgenta o vizita mamei Omida sa-ti dea un matrafux de leac ca nu te vad bine!


Fosta membra 9am.ro

1341 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: Dej

Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 10:12

Daaaa,ca ceilalti se ajuta singuri.


Fosta membra 9am.ro

618 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 13:48

Un filmulet scurt ce tine de religie,superstitie si dogma si ce anume genereaza acestea.
Imaginile,foarte grafice, arata pe viu ce inseamna de fapt acele vorbe care par fara sens si cu care va tot acuza si asasineaza ''ateii cei rai'',acuzand sfintele si minunatele religii de...bla-bla

Daca aveti probleme cu inima,va recomand sa tineti pastilele aproape..

A,si nu uitati ca asta a fost ocupatia de baza a crestinismului timp de sute de ani iar islamul mai practica asa ceva in ziua de azi,fara probleme.Sunteti siguri ca vreti sa ne intoarcem in zilele cand asa ceva se petrecea peste tot in Europa si in lume in numele ''Domnului''???

PS. Repet,imaginile sunt dure, deci, daca considerati ca nu va tine cureaua, nu vizionati filmul !


www.inewsit.com/video/gallery/Five-people-suspected-to-be-witchc...


Legio tertia decima Gemina (13th Twin Legion),
sirius_zegetina

808 mesaje
Membru din: 28/01/2009
Oras: Resita

Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 18:49

Or fi dure imaginile, dar cine apara religiile sa aiba stomac sa priveasca-n fata practicile la care s-au dedat in trecut, in Europa si nu numai, si la care se mai dedau si-astazi in diverse parti ale lumii "slujitorii Domnului", in "nobila lor misiune" de starpire a "ereticilor si vrajitorilor". In sec. XXI imagini ale practicilor desprinse din Evul Mediu! Asta-i lumea in care vor sa traim si-n care sa ne crestem urmasii? Nu le e rusine ca se numesc oameni?! "Somnul ratiunii naste monstri"! I-a nascut deja... si daca nu-s opriti se vor inmulti!


Shlomo_Mire_Ivan

1640 mesaje
Membru din: 19/04/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 22 Aprilie 2009, ora 23:26

Am pacatuit!Daca dau foc catorva "eretici",imi vor fi iertate pacatele?


sirius_zegetina

808 mesaje
Membru din: 28/01/2009
Oras: Resita

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 11:42

Nu catorva, Shlomo, ca te declara criminal si te trimit la "zuhaus" pe cativa ani buni; lichideaza si tu in masa, ca esti ovationat si declarat erou - vezi asemenea "fapte laudabile", incepand cu biblia, ori coranul si terminand cu ce vezi ca se-ntampla si azi.


yonex84eu

90 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 17:53




Fosta membra 9am.ro

239 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 18:18

De la: hfrbu, la data 2009-04-20 20:37:00
POATE SE VA LUMINA ªI ....MINTEA UNORA !



CU DUMNEZEU ÎNAINTE, BECALI VA CªTIGA MEREU,
INDIFERENT DE OPINIA ATEILOR !!


CREDEÞI CÃ DINTR-O EROARE BECALI A FOST ELIBERAT DE DUMNEZEU ?

NU CUMVA ÎN VINEREA MARE, CEA MAI IMPORTANTÃ ZI DIN CALENDARUL ORTODOX, ATEII ÎN GENERAL ªI CEI DIN CONDUCEREA SOCIETÃÞII ROMÂNEªTI ÎN SPECIAL, AU PRIMIT O LECÞIE DE NEUITAT DIN PARTEA MÂNTUITORULUI CHIAR ÎN PRIMA ZI DE PAªTI ?

DOAMNE AJUTÃ !


>


Fondatorul "MASS COMMUNICATION POWER"


ro.netlog.com/2007MIGIS1/blog/blogid=806239[/quote]

Faptul ca a stat un pic la racoare nu i-a stricat. Cica a citit si psalmii.Sper sa-si mentina acest obicei si poate cine stie , are sanse la mantuire.

Mantuirea nu se cumpara cu bani . E nevoie de multa smerenie, umilinta, ceea ce inca nu s-a vazut la el, doar putina. In locul lui ma urcam in masina si ma duceam direct acasa nu acordam ample interviuri, chiar daca erau necesare. Un lucru bun e ca iese de pe scena politica.




Fosta membra 9am.ro

239 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 18:19

Marcu 10:25 Mai lesne este sã treacã o cãmilã prin urechea unui ac, decât sã intre un om bogat în Împãrãtia lui Dumnezeu!"

Luca 18:25 Fiindcã mai lesne este sã treacã o cãmilã prin urechea acului, decât sã intre un om bogat în Împãrãtia lui Dumnezeu."


lorduljohn

499 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 23 Aprilie 2009, ora 21:02

De la: tumaria, la data 2009-04-23 18:19:31Marcu 10:25 Mai lesne este sã treacã o cãmilã prin urechea unui ac, decât sã intre un om bogat în Împãrãtia lui Dumnezeu!"

Luca 18:25 Fiindcã mai lesne este sã treacã o cãmilã prin urechea acului, decât sã intre un om bogat în Împãrãtia lui Dumnezeu."


Cauta-ti si tu un loc la un spital de psihiatrie , cat mai ai sanse de vindecare .


Fosta membra 9am.ro

239 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 00:44

De la: lorduljohn, la data 2009-04-23 21:02:55
De la: tumaria, la data 2009-04-23 18:19:31Marcu 10:25 Mai lesne este sã treacã o cãmilã prin urechea unui ac, decât sã intre un om bogat în Împãrãtia lui Dumnezeu!"

Luca 18:25 Fiindcã mai lesne este sã treacã o cãmilã prin urechea acului, decât sã intre un om bogat în Împãrãtia lui Dumnezeu."


Cauta-ti si tu un loc la un spital de psihiatrie , cat mai ai sanse de vindecare .


esti cam in plus pe multe topicuri, cred ca tu cam duci lipsa de anumite lucruri si te cam bagi singur in seama.

Cred ca tu tb sa faci asta.Se pare ca ii cam trimiti pe toti cei care nu iti canta in struna pe acolo.



lorduljohn

499 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 02:18

De la: tumaria, la data 2009-04-24 00:44:25
De la: lorduljohn, la data 2009-04-23 21:02:55
De la: tumaria, la data 2009-04-23 18:19:31Marcu 10:25 Mai lesne este sã treacã o cãmilã prin urechea unui ac, decât sã intre un om bogat în Împãrãtia lui Dumnezeu!"

Luca 18:25 Fiindcã mai lesne este sã treacã o cãmilã prin urechea acului, decât sã intre un om bogat în Împãrãtia lui Dumnezeu."


Cauta-ti si tu un loc la un spital de psihiatrie , cat mai ai sanse de vindecare .


esti cam in plus pe multe topicuri, cred ca tu cam duci lipsa de anumite lucruri si te cam bagi singur in seama.

Cred ca tu tb sa faci asta.Se pare ca ii cam trimiti pe toti cei care nu iti canta in struna pe acolo.



Tu din ce secta faci parte ??
Dupa simbolurile folosite cred ca esti satanista !
Chiar nu poti discuta civilizat , fara citate ?
Chiar ai impresia ca toata lumea trebuie sa fie de parerea ta ?
Chiar crezi ca dac exista un Dzeu il intereseaza parera mea sau pe a ta?
Un Dzeu , daca af exista s-ar iubi toti copii la fel,indiferent de cred ei despre El !
Tu, chiar , nu ai inteles , ca eu respect religia fiecaruia, si ,in general , pe toti oamenii , dar pot fi de acor sa fiu agasat cu tot felul de citate si cu presiunea de a prelua credinta de la altcineva .
Daca, eu , pana la varsta mea as fi primit cel mai mic semn al existentei divinitatii as accepta-o.
Dar cum sunteti o multime care incercati, inclusiv , prin presiuni sau insulte sa ne atrageti in credinta voastra, atunci nu pot sa cred.
Tu care te consider o crestina adevarata si probabil practicanta, ai putea sa-mi dai un raspuns logic, corect si rupt de dogmatica religioasa, la aparitia atator curente neocrestine?
Stii care au fost momentul si motivul primei schisme a crestinismului ?
Stii care ramura crestina a fost primordiala?
Cred , ca as putea sa-ti dovedesc ca am cunostinte mult mai solide de religie (nu numai crestina) decat ai tu , si tocmai astama face sa fiu ateu!
Nu inteleg de ce te deranjaza acest lucru pe tine !
Daca ai renunta la moda citatelor ,probabil ca ai fi o persoana agrabila , cu care, poate s-ar putea discuta civilizat!
Dar asta depinde doar de tine!
acesta este motivul pentru care ti-am facut recomandarea de mai inainte. Poate asa vei invata si tu sa discuti civilizat si la obiect , si , de asemenea sa ai puterea sa accepti si ideile tltora chiar daca le filtrezi prin gandirea, educatia si cultura ta !
Sa speram ca putem cadiscuta civilizat pe orice tema.
Dar iceteaza sa folosesti siboluri sataniste !
Iti doresc tot binele din lume, chiar daca tu nu ai inteles ce ti-am trensmis mai inainte si m-ai insultat !
sa auzim de bine !


Fosta membra 9am.ro

239 mesaje
Membru din: 24/03/2009
Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 09:36

Unde te-am insultat, draga???


Am observat pe multe topicuri ca te deranjeaza versetele, si stii de ce???


Pt ca cel "rau" nu suporta Cuvantul lui Dumnezeu, te are si pe tine in "subordinea " lui dar nu realizezi asta.


A spune ca avatarul meu e "satanist" arata cat de bine informat esti legat de crestinism.
A-i trimite pe cei care asa cum cred ei, la socola sau la pshishiatrie ti se pare o dovada de buna educatie??? Ma indoiesc.
Cei care cunosc biblia inteleg f bine ca anumite versete nu fac decat sa trimita un mesaj.
Nu am nevoie catusi de putin de atentia ta si a unor "atei" ca tine. , cat despre a discuta civilizat discuta tu ce consideri civilizat in fraza pe care mi-ai adresat-o ( si nu e pt prima oara),
"Cauta-ti si tu un loc la un spital de psihiatrie , cat mai ai sanse de vindecare "


e uite ca am rabdat destul, am ignorat destul anumite mesaje, si cum in Biblie ti se spune sa raspunzi nebunului dupa nebunia lui ca sa nu se creada intelept, am ales sa-ti raspund, totusi.
App despre "a fi civilizata", o persoana la care tin mult si posteaza mai mult pe topicurile crestine(si am avut multe discutii in contradictoriu), chiar mi-a spus cu ceva timp in urma ca sunt cea mai civilizata persoana de pe forum raportat la numarul de mesaje.

John, indiferent de varsta pe care o ai, de intrebarile la care nu gasesti nici un raspune afla ca EXISTA VIATA DUPA MOARTE pt cei care o cauta, dar EXISTA SI MOARTEA VESNICA pt cei care nu cauta VIATA inca din existenta asta.
Ce astepti sa ti se dea mura in gura???
Cauta singur!!!


lorduljohn

499 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 24 Aprilie 2009, ora 13:14

De la: tumaria, la data 2009-04-24 09:36:13Unde te-am insultat, draga???
Am observat pe multe topicuri ca te deranjeaza versetele, si stii de ce???
Pt ca cel "rau" nu suporta Cuvantul lui Dumnezeu, te are si pe tine in "subordinea " lui dar nu realizezi asta.
A spune ca avatarul meu e "satanist" arata cat de bine informat esti legat de crestinism.
A-i trimite pe cei care asa cum cred ei, la socola sau la pshishiatrie ti se pare o dovada de buna educatie??? Ma indoiesc.
Cei care cunosc biblia inteleg f bine ca anumite versete nu fac decat sa trimita un mesaj.
Nu am nevoie catusi de putin de atentia ta si a unor "atei" ca tine. , cat despre a discuta civilizat discuta tu ce consideri civilizat in fraza pe care mi-ai adresat-o ( si nu e pt prima oara),
"Cauta-ti si tu un loc la un spital de psihiatrie , cat mai ai sanse de vindecare "

e uite ca am rabdat destul, am ignorat destul anumite mesaje, si cum in Biblie ti se spune sa raspunzi nebunului dupa nebunia lui ca sa nu se creada intelept, am ales sa-ti raspund, totusi.
App despre "a fi civilizata", o persoana la care tin mult si posteaza mai mult pe topicurile crestine(si am avut multe discutii in contradictoriu), chiar mi-a spus cu ceva timp in urma ca sunt cea mai civilizata persoana de pe forum raportat la numarul de mesaje.
John, indiferent de varsta pe care o ai, de intrebarile la care nu gasesti nici un raspune afla ca EXISTA VIATA DUPA MOARTE pt cei care o cauta, dar EXISTA SI MOARTEA VESNICA pt cei care nu cauta VIATA inca din existenta asta.
Ce astepti sa ti se dea mura in gura???
Cauta singur!!!


OK ! E IN ORDINE !


Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 18 Mai 2009, ora 15:11

De la: vasix, la data 2009-04-22 10:12:12Daaaa,ca ceilalti se ajuta singuri.[/quote

Foarte interesant,dar uneori m-am saturat sa fiu credincioasa,deoarece nu prea primesc ,,Raspuns


TARGOVISTEANU

55 mesaje
Membru din: 6/02/2009
Oras: Targoviste

Postat pe: 25 August 2009, ora 11:44

daca e o intrebare, iti voi spune sigur ca nu!
Nici o entitate nu ar suporta sa judece miliardele de fanatici, sau sutele de mii de inconstienti.
Nu vad foarte inspirata raportarea acestei conditii la Becali.
Poate ca becali are pacatele lui iar domnul a decis sa-l atentioneze nitel.
Sa nu crezi intotdeauna ce spune Becali, fiinca ai vazut cat de repede uita ce predica.
Conditia lui financiara creata prin metode cu siguranta nu prea ortodoxe,ii permite acum sa fie sarcastic, recalcitrant,(iar ca sa fiu obiectiv, in privinta arestarii si pedepsei , s-a cautat cel mai amanuntit motiv si asta cusut cu ata alba.)
Daca d-zeu nu era suparat pe el, nu-l lasa sa ajunga in inchisoare.....asa ....l-a sacrificat.
Personal cred ca nu depinde in nici un caz viitorul omenirii efectiv numai de credinta....altfel arabii trebuia pana acum sa stapaneasca pamantul,la cat s-au rugat,iar 50-60% din ceilalti sa nu aiba probleme fiindca efectiv se roaga si cred in Dumnezeu.Si intr-o parte si in alta sunt excroci cu ghiotura iar blestemele le suportam toti.


targovisteanul din chindie
Ebony

14969 mesaje
Membru din: 5/01/2009
Oras: Timisoara

Postat pe: 21 Ianuarie 2010, ora 00:01

De la: hfrbu, la data 2009-04-20 20:37:00
POATE SE VA LUMINA ªI ....MINTEA UNORA !



CU DUMNEZEU ÎNAINTE, BECALI VA CªTIGA MEREU,
INDIFERENT DE OPINIA ATEILOR !!


CREDEÞI CÃ DINTR-O EROARE BECALI A FOST ELIBERAT DE DUMNEZEU ?

NU CUMVA ÎN VINEREA MARE, CEA MAI IMPORTANTÃ ZI DIN CALENDARUL ORTODOX, ATEII ÎN GENERAL ªI CEI DIN CONDUCEREA SOCIETÃÞII ROMÂNEªTI ÎN SPECIAL, AU PRIMIT O LECÞIE DE NEUITAT DIN PARTEA MÂNTUITORULUI CHIAR ÎN PRIMA ZI DE PAªTI ?

DOAMNE AJUTÃ !


>


Fondatorul "MASS COMMUNICATION POWER"


ro.netlog.com/2007MIGIS1/blog/blogid=806239[/quote]
Ce gluma buna

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

662 mesaje
Membru din: 23/10/2009
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 21 Ianuarie 2010, ora 00:10

De la: hfrbu, la data 2009-04-20 20:37:00
POATE SE VA LUMINA ªI ....MINTEA UNORA !



CU DUMNEZEU ÎNAINTE, BECALI VA CªTIGA MEREU,
INDIFERENT DE OPINIA ATEILOR !!


CREDEÞI CÃ DINTR-O EROARE BECALI A FOST ELIBERAT DE DUMNEZEU ?

NU CUMVA ÎN VINEREA MARE, CEA MAI IMPORTANTÃ ZI DIN CALENDARUL ORTODOX, ATEII ÎN GENERAL ªI CEI DIN CONDUCEREA SOCIETÃÞII ROMÂNEªTI ÎN SPECIAL, AU PRIMIT O LECÞIE DE NEUITAT DIN PARTEA MÂNTUITORULUI CHIAR ÎN PRIMA ZI DE PAªTI ?

DOAMNE AJUTÃ !


>


Fondatorul "MASS COMMUNICATION POWER"


ro.netlog.com/2007MIGIS1/blog/blogid=806239[/quote]



Hai ca asta MA SHOCA !!!

Baaaa... in fratii tai ... esti NORMAL?

Zici ca dumnezeu ii ajuta numia pe credinciosi. Pai daca eu vreu sa ajung in iad ... ce o sa se intample ... nu o sa ma ajute dumenezeu ... si o sa ajung in rai.
Dupa ce am vazut MUUUUULTE si MUUUULTI ma intreb ... chiar exista oameni cu o asfel de gandire ?

Raporteaza abuz de limbaj
9am121159

2234 mesaje
Membru din: 21/08/2009
Oras: Craiova

Postat pe: 21 Ianuarie 2010, ora 00:22

Referitor la titlul topicului, Bibblia spune ca Dumnezeu da soare si peste buni si peste rai, da ploaie si peste buni si peste rai, da hrana si peste buni si peste rai si tot ce avem, avem de la El. Prin aceasta demonstreaza ca El este bun. Multi vad lucrul acesta , se intorc la El si-L asculta. ar cei rai nu se intorc si Dumnezeu spune ca vor pieri.El nu doreste aceasta, El doreste ca toti sa se intoarca la El, dar de nu se vor intoarce vor pieri spune Cuvantul lui Dumneze.

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului DUMNEZEU ÎI AJUTÃ NUMAI PE CREDINCIOªI !
Mergi la: