back to top ∧

Info
x
info
 
 
OK


 
Info
x
info
 
 
 


Ce metode de abordare folositi la capitolul acesta "femei" sau "barbati"

 


 
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
 
cocis_ioan

35 mesaje
Membru din: 22/10/2008
Oras: Cluj

Postat pe: 22 Octombrie 2008, ora 11:01

1.Asa ca de inceput ca sunt mai nou va salut pe toata lumea :)
2.Va invit sa povestiti ,sa va expuneti parerile despre abordari asa ca si Pick -up artists, indiferent ca sunteti femei sau barbati :
Eu deopotriva nu am multe :
a) Abordarea de situatie e cea mai originala da o folosesc numai cand stau mai mult timp langa gagica sa zic asa 3-5 minute ;)
b)Imi place abordare cu moneda functioneaza de multe ori!ma duc frumos cu simt dezvoltat al umorului si o intreb Ban sau stema cu formulare de rigoare imi vine pe moment!Ea daca e fire curioasa se baga in joc!si de acolo voila daca ghiceste i bine daca nu imprvizez eu ceva !la mine inceputul e greu prima secunda din abordare :))
Ar mai fii sa o intreb ce parere are despre cum asortez X cu Y bla bla bla !
Sau ceeea ce mi se pare cel mai amuzant cand sunt cu un prieten anumite jocuri a-mpulea o intrebari ce ti se pare cum ti se pare x ca noi ne cetam de numa!eu fac pe timidu celalat pe viteazu ca se baga pe fata si zice ca eu sunt timid si imi place de ea si vreau sa vb cu ea si vice versa! in magazine intreb pe fete cer ajutorul o opinie etc.
Dati-va si voi cu parerea !expuneti-va metodele voastre de pick-up

Raporteaza abuz de limbaj
METODA este asa de mare incat nu o poate acoperi universul si atat de mica incat nu se poate imparti!
chelu_yuppy

34 mesaje
Membru din: 20/11/2008
Oras: Braila

Postat pe: 24 Noiembrie 2008, ora 23:20

Mie imi plac "baietii" ca eu sunt "baieti" cei care abordeaza o domnisoara si dak aceasta ii refuza incep si o injura si isi bat joc de ea asa a fost abordata si prietena mea astazi 24.11.2008 doamne ajuta sa dau de el... Imi plac abordarile amuzante ca cea a ta .. nu bagarea in seama cu japca

Raporteaza abuz de limbaj
Chelu
Fosta membra 9am.ro

11 mesaje
Membru din: 12/11/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 28 Noiembrie 2008, ora 16:51

Cea mai dragutza metoda de abordare am intalnit-o acum vreo cateva luni cand mergeam cu o prietena la o cafea. Am parcat noi masina, am plecat ... cand ne-am intors, bilet in stergator: 'Acest bilet va invita la o cafea si era, evident, trecut si un numar de telefon . Macar si de curiozitate cine a avut dragutza idee am sunat inapoi .

Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 28 Noiembrie 2008, ora 16:59

inseamna ca a fost norocos cel ce a pus biletul....am pus si eu acelasi bilet si nu oricum chiar am vorbit cu domnisoara dar a trebuit sa plec asa repede incat nu am reusit sa ii cer nr de tel si cand m-am intors i-am lasat cartea de vizita cu acelasi mesaj in parbriz dar degeaba si chiar parea foarte sociabila si interesata fata dar nu stiu ce sa intamplat

Raporteaza abuz de limbaj
D3xt3r

33 mesaje
Membru din: 4/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 1 Decembrie 2008, ora 22:04

Posibil sa nu fi generat destula atractie din conversatia avuta. Multa lume e politicoasa din cauza modului cum au fost crescuti si daca "te citeste" ca nu esti marlan ceva, nu iti da cu spray cu piper in ochi si porma fuge :) Pur si simplu poate nu o interesa inca un amic /prieten ,viitor gagic, in momentul acela...cine stie.



Keep on walking


Azgard

657 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 2 Decembrie 2008, ora 10:05

hmm, si ca metode de abordare , depinde foarte mult de situatia in care esti , ca daca spre exemplu esti la o adunare de vreun fel , concert ,club ,cafenea ,etc , o femeie frumoasa nu o sa fie singura si ca sa poti sa o agati pe ea , trebuie mai intai sa agati tot grupul din care face ea parte :)

Raporteaza abuz de limbaj
burn baby, burn ...
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 3 Decembrie 2008, ora 23:13

asta e simplu...cum abordezi o femeie,,,sa pp ca esti intr-un bar si ea e la masa cu o prietena vezi ce bea si ii comanzi ink o bautura identica...dar nu te uiti la ea si nu o bagi in seama iti continui treaba ...in majoritatea cazurilor ea se va intreba cine esti si ce vrei as k de curiozitate va veni la masa ta macar sa iti spuna multumesc sau ceva de genu..o inviti sa stea dar nu o bagi prea mult in seama ea o sa fie si mai curioasa si o sa se bage ea in seama si gata ideea e k tre sa o faci sa creada ca ea te vrea mai mult pe tine ca tu pari mai interesant pt ea decat ea pt tine si gata...e simplu ..restu vine de la sine

Raporteaza abuz de limbaj
D3xt3r

33 mesaje
Membru din: 4/10/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 17:00

De la: dasca777, la data 2008-12-03 23:13:37asta e simplu...cum abordezi o femeie,,,sa pp ca esti intr-un bar si ea e la masa cu o prietena vezi ce bea si ii comanzi ink o bautura identica...dar nu te uiti la ea si nu o bagi in seama iti continui treaba ...in majoritatea cazurilor ea se va intreba cine esti si ce vrei as k de curiozitate va veni la masa ta macar sa iti spuna multumesc sau ceva de genu..o inviti sa stea dar nu o bagi prea mult in seama ea o sa fie si mai curioasa si o sa se bage ea in seama si gata ideea e k tre sa o faci sa creada ca ea te vrea mai mult pe tine ca tu pari mai interesant pt ea decat ea pt tine si gata...e simplu ..restu vine de la sine


Faptul ca ii cumperi o bautura deja spune ca esti "needy" si cauti atentie prin cadouri. Asta prin prisma ideei ca tu esti "the prize" si ea ar trebui sa te caute pe tine...
Scenariul pare de filme de vazut cu gagica seara decat ce se intampla in realitate. Desigur, nu zic ca nu se poate intampla...dar metoda are atatea gauri incat e nevoie de unul din momentele alea cand trebuie doar sa va vedeti si ai impresia ca va potriviti.



Raporteaza abuz de limbaj
evelin_f

603 mesaje
Membru din: 14/11/2007
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 17:07

momentele din filme in care totul se misca cu incetinitorul si adie o briza de vant prin parul ei care te lasa fara rasuflare

Raporteaza abuz de limbaj
Azgard

657 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 17:23

a scos un pusti de 9 ani din america o carte de cum sa agati femei , si cica a ajuns deja best seller , asa ca invatati de acolo ,a si cica conform pustiului cea mai buna replica de agatat e doar :buna

Raporteaza abuz de limbaj
burn baby, burn ...
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 17:37

De la: Azgard, la data 2008-12-04 17:23:05a scos un pusti de 9 ani din america o carte de cum sa agati femei , si cica a ajuns deja best seller , asa ca invatati de acolo ,a si cica conform pustiului cea mai buna replica de agatat e doar :buna


cum se cheama? sunt curioasa..

Raporteaza abuz de limbaj
Azgard

657 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 17:59

era in compactul de azi : cum sa vb cu fetele

Raporteaza abuz de limbaj
burn baby, burn ...
bm_claudia

83 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 19:38

hai sa va spun o metoda simpla si fara nici o cheltuiala,eu lucrez in domeniul public de 12 ani, sunt foarte multe persoane cu care intru in contact si imi este imposibil sa le retin,intr.o zi vad un tip super misto care mergea si tot se uita la mine,cred ca am mers cam 500m( ma hotarasem in ziua respectiva sa fac o plimare scurta)dar se uita asa insistent incat am crezut ca ma cunoaste si nu indrazneste sa ma salute,asa ca il intreb,,esti nebun sau ma cunosti?,,el a raspuns simplu,,nu sunt nebun nu te cunosc dar esti asa de frumoasa ca nu ma pot abtine sa nu ma uit la tine!,, asa ca eu cea cu tupeu am ramas fara galas............ ce a uremt nu va mai spun

Raporteaza abuz de limbaj
bm_claudia

83 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 19:42

si sa va mai zic alte abordari nesemnificative,cativa mi.au trimis flori la birou,alti bomboane de ciocolata,alti o pitza alti o invitatie in oras,o ionvitatie pt o vacanta, si multe altele

Raporteaza abuz de limbaj
berila

1111 mesaje
Membru din: 18/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 22:31

eu sunt amuzant e suficient in majoritatea cazurilor cand esti intr`un grup pentru fi observat. Apoi scrutezi orizontul, un gest, o ocheada, numai bine pentru a te baga in seama.


In rest... nu stiu... ce`mi taie mintea.


Pustiul are dreptate, eu intotdeauna incep cu "Buna" in limba care imi trece in momentul ala prin cap.


Incerc sa ma leg de detalii (greenie sa nu incepi).


De exemplu am... (agatat suna vulgar) cunoscut o tipa in tren care era la arhitectura si cara un tub din ala in spate cu T`eu.





Si am intrebat`o ce ascunde in el? Antrax?


Bineinteles ca s`a grabit sa`mi explice si sa`mi arate ce e in el si cum functioneaza... si de aici e usor... a fost o noapte frumoasa

Raporteaza abuz de limbaj
What's cookin`, good lookin`?
berila

1111 mesaje
Membru din: 18/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 4 Decembrie 2008, ora 22:33

De la: dorina73, la data 2008-12-04 19:38:09hai sa va spun o metoda simpla si fara nici o cheltuiala,eu lucrez in domeniul public de 12 ani, sunt foarte multe persoane cu care intru in contact si imi este imposibil sa le retin,intr.o zi vad un tip super misto care mergea si tot se uita la mine,cred ca am mers cam 500m( ma hotarasem in ziua respectiva sa fac o plimare scurta)dar se uita asa insistent incat am crezut ca ma cunoaste si nu indrazneste sa ma salute,asa ca il intreb,,esti nebun sau ma cunosti?,,el a raspuns simplu,,nu sunt nebun nu te cunosc dar esti asa de frumoasa ca nu ma pot abtine sa nu ma uit la tine!,, asa ca eu cea cu tupeu am ramas fara galas............ ce a uremt nu va mai spun


mie unu mi s`ar fi parut a fi sociopat din ala, ai avut ceva curaj

Raporteaza abuz de limbaj
What's cookin`, good lookin`?
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 11:55

haha

foarte tare (@berila )

si acum on topic:
mi s'a intamplat in clubA sa merg la un tip sa ii spun ceva, si s'a intamplat ca tipul sa plece spre baie chiar in momentul cand ajunsesem deja aproape de el. ramasese doar prietenului lui. si m'am dus la prietenul lui si i'am spus: "te rog, poti sa ii transmiti ceva amicului tau?" la care tipu s'a intors de la baie si prietenul lui "Alex, vrea sa iti spuna ceva gagica" damn it!
si ma intorc catre tip si ii zic "Tocmai ii dadeam un mesaj prietenului tau sa iti transmita ca imi place de tine, cand te'am vazut la bar, ai o atitudine care m'a atras! iti las numarul meu daca vrei .... si mai vorbim"

tipu m'a sunat la diferenta de 2 zile, dar e din Suceava, si face facultate acolo, aici venise la niste amici prin Poli

but it was fun!
mai am din'astea.... poate va mai povestesc daca sunteti cuminti


Raporteaza abuz de limbaj
berila

1111 mesaje
Membru din: 18/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 12:02

dammit! ce norocosi sunt unii...

Club A? acolo la roackeri?

Raporteaza abuz de limbaj
What's cookin`, good lookin`?
9am047754

2954 mesaje
Membru din: 15/05/2009
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 12:12

cam asa e ...nu zic nu e cam din filme...dar sa stii ca mai merge..oricum era un exemplu ideea in mare e cam asa orice abordare folosesti ,parerea mea,ar trebui sa aiba efectul asta ...sa o fac a pe ea curioasa..cumva daca vrei sa "agati" o femeie..important e sa o faci pe ea sa te creada pe tine mai bun..asa sigur isi va da interesul..pentru ca sa fim seriosi femeilor le plac provocarile si misterul..e cam greu de facut dar cred ca ar trebui sa o abordezi intr-un fel incat ea sa te considere pe tine un premiu pentru ea...si nu invers...sa se chinuie ea mai mult sa iti fie pe plac...cum zc si greenie ea s-a dus la ala si i-a dat nr de tel...daca venea el si ii cerea nr poate nu il dadea..in mare orice abordare folositi..trebuie sa dati impresia ca voi sunteti o partida buna pt ea si nu invers

Raporteaza abuz de limbaj
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 12:14

da da

la roackeri acolo





alta faza care mi s'a intamplat, mi'am adus aminte acum..

sincer, mi s'a parut cel mai dragut gest pe care l'am primit din partea unui baiat.. si anume:

eu in romania, el in alta tara la 3000 de km distanta (nu are importanta ce tara), si asculta radio international sau asa ceva,

eu eram cam deprimata, in starea mea EMO :)) si tipul imi da pe mess linkul radioului, si ascult apoi la radio gagica care citeste o dedicatie:

"pentru A, din partea lui B la distanta de n kilometrii, urmatoarea melodie pentru o stare de spirit mai buna..."



si m'am simtit MUUULT mai bine....

Raporteaza abuz de limbaj
fantassy

630 mesaje
Membru din: 24/10/2008
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 12:24

De la: Azgard, la data 2008-12-04 17:23:05a scos un pusti de 9 ani din america o carte de cum sa agati femei , si cica a ajuns deja best seller , asa ca invatati de acolo ,a si cica conform pustiului cea mai buna replica de agatat e doar :buna




asta-i un comentariu dintre cele mai stupide ale mele...

daaarr... tre sa zic... se pare ca la scorpioni replica de agatat standard este:"Buna!"
sincera sa fiu, dap... cam asta e... in general am fost abordata, nu am abordat eu... nush de ce...

Raporteaza abuz de limbaj
Azgard

657 mesaje
Membru din: 28/08/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 12:31

De la: angel_demon10, la data 2008-12-05 12:24:24
De la: Azgard, la data 2008-12-04 17:23:05a scos un pusti de 9 ani din america o carte de cum sa agati femei , si cica a ajuns deja best seller , asa ca invatati de acolo ,a si cica conform pustiului cea mai buna replica de agatat e doar :buna








asta-i un comentariu dintre cele mai stupide ale mele...



daaarr... tre sa zic... se pare ca la scorpioni replica de agatat standard este:"Buna!"


sincera sa fiu, dap... cam asta e... in general am fost abordata, nu am abordat eu... nush de ce...






gasesti aicia si restul replicilor de agatat si ale celorlalte zodii sicpuppy.wordpress.com/2007/12/22/zodiac-rautacios/





Raporteaza abuz de limbaj
burn baby, burn ...
fantassy

630 mesaje
Membru din: 24/10/2008
Postat pe: 5 Decembrie 2008, ora 12:34

De la: Azgard, la data 2008-12-05 12:31:29
De la: angel_demon10, la data 2008-12-05 12:24:24
De la: Azgard, la data 2008-12-04 17:23:05a scos un pusti de 9 ani din america o carte de cum sa agati femei , si cica a ajuns deja best seller , asa ca invatati de acolo ,a si cica conform pustiului cea mai buna replica de agatat e doar :buna




asta-i un comentariu dintre cele mai stupide ale mele...

daaarr... tre sa zic... se pare ca la scorpioni replica de agatat standard este:"Buna!"

sincera sa fiu, dap... cam asta e... in general am fost abordata, nu am abordat eu... nush de ce... [/quote ]





gasesti aicia si restul replicilor de agatat si ake celorlalte zodii sicpuppy.wordpress.com/2007/12/22/zodiac-rautacios/





il stiu, il stiu...

dar, ce-i tare e ca sunt maxim 2-3 chestii cu care nu sunt de acord

iar cea mai cea chestie a fost asta "E o femeie care i-ar citi Biblia dracului si ala ar asculta-o." e de-a dreptul reprezentativa!

Raporteaza abuz de limbaj
durahoratiu

6 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 16:19

concurs.dormeo.ro/index.asp?tn=friendhome&parent=5780652&... concurs 1000 euro :) afla mai multe despre pozitia in care dormi si ce dezvaluie ea despre tine :)super fain

Raporteaza abuz de limbaj
z51smart

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 20:18

club a nu mai e cea fost...cu parere de rau zic asta, chiar imi placea muzica de acolo , acum mai sunt oldies, stuff...cam atat.

adevarul adevarat acum:D nu am folosit nicio replica pana acum pentru ca...nu a fost nevoie. si oricum urasc rutina...am vazut sambata seara in stuff o tipa de langa mine cum era "asediata" rand pe rand de diversi cu diverse replici , stateam si ma gandeam ce nasol e sa fii si singura si frumoasa si sambata seara in club:)))

Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra 9am.ro

1414 mesaje
Membru din: 5/12/2008
Oras: BUCURESTI

Postat pe: 9 Decembrie 2008, ora 22:01

"Multi viteji are tara si toti castiga impotriva turcilor"
....off off cam miroase dar fie o sa cred si in basme.
Ma nu zic ca nu se intampla DELOC dar nici chiar asa des. De 2 ori am mers pe ideea "de moment" si chiar a mers bine chiar foarte bine dar ca sa vezi soarta e impotriva mea mereu, ambele aveau prieteni dar erau foarte sociabile din fire sa vezi chestie, mda ...
De atunci am renuntat sa fac "moves" de la primul contact dar in unele cazuri au urmat si al 2-lea si acolo e alta poveste.

In general imi stiu targetul cat de cat, ca la prima vedere asa numai daca sunt ambii frumosi rupti din soare si disponibili si cum sansele sunt mici la fel si reusitele.
Mod de abordare cel amuzant, metoda simpla e de cele mai multe ori si cea mai practica.

Raporteaza abuz de limbaj
Neclaritati, dubii, relatii interumane, lipsa de comunicare, zbucium interior. Same shit everyday...
Greenie

4535 mesaje
Membru din: 13/04/2009
Postat pe: 10 Decembrie 2008, ora 15:58

De la: zuzuul, la data 2008-12-09 20:18:14 club a nu mai e cea fost...cu parere de rau zic asta, chiar imi placea muzica de acolo , acum mai sunt oldies, stuff...cam atat.

adevarul adevarat acum:D nu am folosit nicio replica pana acum pentru ca...nu a fost nevoie. si oricum urasc rutina...am vazut sambata seara in stuff o tipa de langa mine cum era "asediata" rand pe rand de diversi cu diverse replici , stateam si ma gandeam ce nasol e sa fii si singura si frumoasa si sambata seara in club:)))



HA!HA!
de ce e nasol????
detalii te rog, eu dimpotriva, vad asta ca pe o independenta!
anytime,anywhere

sshh

Raporteaza abuz de limbaj
z51smart

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Decembrie 2008, ora 18:33

De la: Greenie, la data 2008-12-10 15:58:22
De la: zuzuul, la data 2008-12-09 20:18:14 club a nu mai e cea fost...cu parere de rau zic asta, chiar imi placea muzica de acolo , acum mai sunt oldies, stuff...cam atat.

adevarul adevarat acum:D nu am folosit nicio replica pana acum pentru ca...nu a fost nevoie. si oricum urasc rutina...am vazut sambata seara in stuff o tipa de langa mine cum era "asediata" rand pe rand de diversi cu diverse replici , stateam si ma gandeam ce nasol e sa fii si singura si frumoasa si sambata seara in club:)))



HA!HA!
de ce e nasol????
detalii te rog, eu dimpotriva, vad asta ca pe o independenta!
anytime,anywhere

sshh


ok.nu-i nasol sa fii abordata de toti "libidinosii mustaciosi" veniti la tn dupa ce au terminat a 8-a bere, a 9-a fiind deja pe cale sa impartaseasca si ea soarta celorlalte??
sincer, eu nu-i doresc EI independenta asta
another time another place

Raporteaza abuz de limbaj
z51smart

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Decembrie 2008, ora 18:37

De la: Greenie, la data 2008-12-10 15:58:22
De la: zuzuul, la data 2008-12-09 20:18:14 club a nu mai e cea fost...cu parere de rau zic asta, chiar imi placea muzica de acolo , acum mai sunt oldies, stuff...cam atat.

adevarul adevarat acum:D nu am folosit nicio replica pana acum pentru ca...nu a fost nevoie. si oricum urasc rutina...am vazut sambata seara in stuff o tipa de langa mine cum era "asediata" rand pe rand de diversi cu diverse replici , stateam si ma gandeam ce nasol e sa fii si singura si frumoasa si sambata seara in club:)))



HA!HA!
de ce e nasol????
detalii te rog, eu dimpotriva, vad asta ca pe o independenta!
anytime,anywhere

sshh


ok.nu-i nasol sa fii abordata de toti "libidinosii mustaciosi" veniti la tn dupa ce au terminat a 8-a bere, a 9-a fiind deja pe cale sa impartaseasca si ea soarta celorlalte??
sincer, eu nu-i doresc EI independenta asta
another time another place

Raporteaza abuz de limbaj
z51smart

62 mesaje
Membru din: 30/11/-0001
Postat pe: 10 Decembrie 2008, ora 18:39

scuze, zapp ul meu

Raporteaza abuz de limbaj
Pagini: 1 2 3 4 >> Sari la pagina:
| Varianta pentru tiparire a topicului Ce metode de abordare folositi la capitolul acesta "femei" sau "barbati"
Mergi la: