Sport 16 Martie 2017 09:50
AS Monaco a reusit marea surpriza miercuri seara si a eliminat-o in optimile de finala ale Ligii Campionilor pe Manchester City.

Dupa un incredibil 3-5 in tur, liderul din Franta a castigat pe teren propriu cu 3-1 si s-a calificat in sferturi gratie golurilor mai multe marcate in deplasare.

Fara Falcao (accidentat) si Glik (suspendat), trupa 'nebuna' a portughezului Leonardo Jardim a facut un nou meci memorabil si ajunge intre primele 8 echipe din Europa pentru a doua oara in ultimii trei ani.

Ca si-n turul de la Manchester, monegascii au inceput mai bine, iar la pauza aveau deja un avantaj de doua goluri.

Dupa numai cateva minute de la startul meciului, pustiul minune Mbappe a deschis scorul cu o reluare din apropiere, in urma unei centrari a lui Bernardo Silva.

Golul cu numarul doi i-a apartinut lui Fabinho, care a inscris cu un sut de la 10 metri, la capatul unei centrari ca la carte a lui Mendy, relateaza Ziare.com.