Sport 11 August 2016 08:45
Echipa ASA Tg. Mures s-a calificat miercuri in sferturile de finala ale Cupei Ligii la fotbal, dupa ce s-a impus cu scorul de 2-0 in fata lui Gaz Metan Medias, pe terenul acesteia, anunta Agerpres.

Golurile, care au venit tarziu, s-au datorat lui Ianis Zicu (minutul 74) si Norbert Feketics (80).

Pentru ASA a fost primul meci dupa venirea antrenorului Dan Alexa. Nou promovata Gaz Metan si-a creat mai multe situatii clare de gol insa ocaziile ratate s-au razbunat.

In sferturile de finala, ASA Tg. Mures va intalni invingatoarea din meciul CFR Cluj - CS Universitatea Craiova, transmite HotNews.