Sport 29 Iulie 2016 12:30
FC Viitorul a pierdut drastic primul meci din Europa cu scorul de 0-5 terenul celor de la KAA Gent.
Viitorul, aflata la debutul in cupele europene, la 7 ani de la infiintare, a pierdut la un scor drasic in Belgia, pe terenul lui KAA Gent: 0-5. L-a pierdut si pe Bogdan Tiru, care a iesit accidentat si a fost transportat la spital, dupa o ciocnire cu un adversar. Scorul nu s-a mai modificat, chiar daca Viitorul a jucat ultimele 11 minute in inferioritate numerica, fiindca Hagi efectuase toate cele 3 schimbari, scrie DigiSport.

Hagi a catalogat partida, care nu a fost televizata in Romania, una frumoasa, mai ales ca in prima repriza elevii sai au tinut trena. "A fost un meci frumos, cu multe goluri. Ne-am creat si noi ocazii in prima repriza, cand jocul a fost echilibrat, dar am primit doua goluri din faze fixe si pe urma era normal ca echipa sa acuze socul”.