Sport 22 Iulie 2016 09:00
CSMS Iasi a fost eliminata din preliminariile Europa League de croatii de la Hajduk Split.

Chiar daca in tur scorul partidei a fost 2-2 , iar croatii au egalat la ultima faza a partidei, acestia porneau favoriti in partida disputata in returul turului al II-lea al preliminariilor Europa League.

Croatii au inceput mai bine meciul si au pus presiune mare pe defensiva celor de la CSMS. In minutul 22, Tudor a deschis scorul cu o foarfeca laterala din interiorul careului. Patru minute mai tarziu, Alexandru Ciucur a egalat scorul si a readus sperantele iesenilor.

In a doua repriza, cele doua echipe au mers cap la cap, fara ca cei de la Hajduk sa forteze si ca iesenii sa aiba ocazii. In minutul 90, Ohandza a luat o actiune pe cont propriu si a marcat cu un sut la coltul lung, de la 13 metri, scrie GSP.