Sport 14 Martie 2016 13:58
Arsenal Londra a pierdut, duminica, pe teren propriu, meciul cu Watford, scor 1-2, in sferturile de finala ale Cupei Angliei la fotbal.

Ighalo (in minutul 50) si Guedioura (minutul 63) au marcat golurile victoriei pentru Watford. Arsenal a redus din handicap in minutul 88, prin Welbeck. Pantilimon a jucat tot meciul si a primit un cartonas galben in minutul 40.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Gabriel, Gibbs - Coquelin, Elneny (Iwobi 67') - Campbell (Welbeck 68'), Ozil, Sanchez - Giroud (Walcott 68'). Antrenor: Arsene Wenger.

Watford: Pantilimon - Nyom, Prodl, Cathcart, Ake - Behrami, Watson, Capoue (Anya 73'), Guedioura (Abdi 77') - Ighalo (Amrabat 82'), Deeney. Antrenor: Quique Sanchez Flores.

In campionatul Angliei, Arsenal ocupa locul 3, in timp ce Watford se afla pe pozitia a 14-a, scrie MEDIAFAX.

Costel Pantilimon (29 de ani) a bifat doar 2 aparitii pentru Watford in sezonului actual. La Sunderland a aparat in 18 meciuri, in stagiunea 2015-2016.