Sport 2 Mai 2015 11:57
Sportiva Antreea Chitu a castigat, vineri, medalia de aur a categoriei 52 kilograme la Grand Prix-ul de judo de la Zagreb, informeaza ippon.org.
Chitu a invins-o in finala pe Iulia Rizhova din Rusia. Romanca trecuse in semifinale de Distria Krasniqi din Kosovo. Chitu a trecut in faza anterioara de Barbara Maros (Ungaria) si de Odette Giuffrida (Italia). La categoria 57 kg, Corina Caprioriu s-a clasat pe locul 5, dupa ce le-a invins pe americanca Hana Carmichael si poloneza Anna Borowska, dupa care a pierdut in fata britanicei Nekoda Smythe-Davis, iar in recalificari s-a impus in fata Jovanei Rogici (Serbia) si a fost invinsa de Johanna Mueller (Germania), scrie MEDIAFAX.