Larisa Iordache s-a clasat pe locul secund la Turneul Memorial Arthur Gander de la Chiasso (Elvetia).
Larisa Iordache a incheiat turneul de miercuri seara cu un total de 43,000 puncte, fiind depasita de rusoaica Daria Spiridonova (43,200 puncte). Pe podium a mai urcat Elisabeth Seitz (Germania, 42,550 de puncte), scrie mediafax.

La masculin, Marius Berbecar s-a clasat pe locul 4, cu un total de 58,150 puncte. Concursul masculin a fost castigat de Oleg Verniaiev (Ucraina, 62,250). La Turneul Memorial “Arthur Gander” au participat 11 gimnaste si 9 gimnasti. In 2013, Larisa Iordache a castigat turneul elvetian, in timp ce Andrei Muntean s-a clasat pe locul secund.