Sport 8 Iulie 2014 11:41
Echipa Steaua a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul sustinut, luni, in compania vicecampioanei Ciprului AEL Limassol, in ultimul amical disputat in stagiul de pregatire din Anglia.

Pentru Steaua a marcat Sanmartean '18, iar pentru AEL Limassol a inscris Kiryakou '85, informeaza MEDIAFAX.

Tehnicianul Constantin Galca a trimis in teren urmatorii jucatori: Arlauskis - Varela, Szukala, Filip, Latovlevici - Prepelita, Sanmartean - Gradinaru, Chipciu, Tanase - Iancu. Pe parcursul meciului au mai jucat Cojocaru, Stanciu, Valceanu, Pirvulescu, Tosca, Popa, Neagu si Rapa.

Intrat pe teren in repriza a doua, Popa a parasit terenul in minutul 65, acuzand probleme la umar.

La AEL Limassol a evoluat si fostul jucator al echipei CFR Cluj, Ricardo Cadu.