Sport 1 Iulie 2014 11:16
Germania s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, in urma victoriei din meciul cu selectionata Algeriei, scor 2-1, dupa prelungiri.

Pentru Germania au marcat Schurrle '92 si Ozil '119, iar pentru Algeria a inscris Djabou '120+2, informeaza MEDIAFAX.

Germania: Neuer - Mustafi (Khedira '70), Mertesacker, Boateng, Höwedes - Schweinsteiger (Kramer '109), Lahm, Kroos - Özil, Müller, Götze (Schurrle '46). Selectioner: Joachim Löw

Algeria: Mbolhi - Mandi, Mostefa, Belkalem, Halliche (Bougherra '97), Ghoulam - Lacen - Taider (Brahimi '78), Feghouli, Slimani - Soudani (Djabou '100). Selectioner: Vahid Halilhodzici

Cartonase galbene: Lahm '107 / Halliche '42

Arbitri: Sandro Ricci (Brazilia) - Emerson De Carvalho (Brazilia), Marcelo Van Gassel (Brazilia) - Walter Lopez (Guatemala).

In sferturile de finala, reprezentativa Germaniei va intalni selectionata Frantei, care a trecut de Nigeria, scor 2-0.