Fostul atacant stelist, Raul Rusescu, a disputat, duminica, prima sa partida in tricoul formatiei portugheze Sporting Braga.

Tehnicianul Jesualdo Ferreira s-a bazat pe Rusescu inca din primul minut, iar fosta finalista a Europa League s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Portugaliei dupa ce a trecut cu 2-0 de Arouca.

Noul antrenor al lui Rusescu a declarat la finalul partidei ca are mare incredere in atacantul roman.

"Niciun jucator, nici macar daca e printre cele mai mari vedete, nu reuseste mari performante individuale in primul meci la o noua echipa, mai ales daca avem in vedere faptul ca s-a antrenat doar o saptamana. Rusescu este un jucator cu scoala, care ne va ajuta foarte mult", a afirmat Ferreira, potrivit prosport.ro.