Formatia Pandurii Targu Jiu a terminat la egalitate, joi, in deplasare, scor 1-1, meciul disputat in compania formatiei portugheze Pacos Ferreira, din cadrul etapei a II-a a Grupei E a Europa League.

In minutul 5, Marko Momcilovic a deschis scorul pentru Pandurii, in timp ce pentru portughezi a marcat Rui Miguel, in minutul 49.

1-0: Momcilovic deschide scorul cu un sut din cativa metri, la coltul scurt

1-1: Rui Miguel ramane singur cu portarul si marcheaza cu un sut din noua metri

Echipele de start:

Pacos Ferreira: Filipe - Rodrigo Antonio - Tiago Valente, Gregory, Helder Lopes - Anunciacao, Rui Miguel, Seri - Manuel Jose, Bebe, Caetano. Antrenor: Sergio Gaminho.

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Ungurusan, Erico, Paraskevas, Momcilovici - Breeveld, Anton - Buleica, Eric, Ciucur - Matulevicius. Antrenor: Cristian Pustai.

In etapa urmatoare, Pandurii Targu Jiu va intalni formatia italiana AC Fiorentina joi, 24 octombrie, de la ora 22:05, pe Stadionul Artemio Franchi din Florenta.