Sport 21 Iulie 2013 11:21
Astra Giurgiu a terminat la egalitate, joi, pe Arena Nationala, scor 1-1, meciul disputat in compania formatiei cipriote Omonia Nicosia, in prima mansa a turului doi preliminar al Europa League.

Fwayo Tembo a deschis scorul pentru Astra in minutul 8, cipriotii reusind egalarea prin Joao Paulo Andrade, in minutul 66.

1-0: Budescu primeste o pasa de la Matel, centreaza pe jos in careu, iar Tembo inscrie din cadere de la 6 metri

1-1: Efrem executa un corner de pe partea dreapta si Joao Paulo Andrade marcheaza cu capul de la 7 metri

Echipele de start:

Astra Giurgiu: Lung jr - Matel, Ben Youssef, A. Muresan, Junior Morais - Seto, Yahaya (Barboianu '87) - Enache (Fatai '72), Budescu, Tembo (De Amorim '65) - Bukari. Antrenor: Daniel Isaila.

Omonia Nicosia: Moreira - Jose, Alabi, J.P. Andrade, Scaramozzino - Marco, Leandro - Taylor (Efrem '64), Nuno Assis (Margaca '88), Schembri (Platini '90+2) - Gikiewicz. Antrenor: Toni Savevski.

Partida retur se va disputa joi, 25 iulie, in Cipru.