Steaua Bucuresti a invins miercuri Petrolul cu 3-0, castigand pentru a sasea oara Supercupa Romaniei.

"Ros-albastrii" au controlat inca din primele minute partida, Nikolici reusind sa deschida scorul in minutul 21. Steaua a beneficiat si de un penalty in minutul 27, cind Manasse a vazut al doilea "galben" si a fost eliminat, dar Bourceanu a ratat lovitura de pedeapsa.

Capitanul Stelei si-a luat insa revansa sase minute mai tirziu, cind a centrat perfect pentru Szukala, care a reluat in plasa cu capul. Pintilii a risipit orice emotie pentru fanii Stelei cu trei minute inainte de pauza, marcind pentru 3-0 cu un sut puternic de la marginea careului, relateaza gsp.ro.

Un suporter al Petrolului a murit dupa ce a cazut din trenul care venea la Bucuresti