Sport 29 Iulie 2008 00:13
Fiul selectionerului a marcat pentru Pandurii in partida cu Dinamo, reusind astfel sa confirme forma buna din finalul sezonului precedent
Surpriza primei etape din Liga I la fotbal s-a produs la Targu-Jiu, unde echipa Pandurii a remizat duminica seara, 1-1, cu Dinamo.
„Cainii“ au jucat modest, dar au deschis scorul, in minutul 55, prin Gabriel Torje. Gorjenii au egalat in minutul 84, prin golul inscris de Alexandru Piturca, fiul selectionerului. „Dupa ce Torje a marcat, am cazut psihic. Totusi, nu meritam sa pierdem. Sunt fericit pentru ca n-am parasit terenul invinsi. Pentru noi, aceasta remiza reprezinta un succes“, ne-a declarat ieri Piturca junior.
Atacantul a mai reusit un gol in poarta echipei Dinamo, in returul sezonului trecut, cand gorjenii s-au impus in „Groapa“ cu 2-1.