Sport 24 Iulie 2008 22:32
Nationala de tineret a Romaniei a remizat contra celei mai valoroase reprezentative olimpice de pe continent
Echipa nationala de tineret a Romaniei a terminat la egalitate, marti seara, scor 1-1, partida amicala cu reprezentativa olimpica a Italiei, disputata la Pistoia. Scorul a fost deschis de Rossi, in minutul 39, balonul sutat de acesta fiind deviat in poarta de Tudose. Romanii au egalat in minutul 88, prin Bogdan Stancu. Selectionerul Emil Sandoi a trimis pe teren urmatoarea echipa: Tatarusanu ('80 Pantilimon) - Ninu ('46 Homei), Tudose ('84 Luchin), Stefan Radu ('84 Mardare), Latovlevici - Bicfalvi ('80 Patrascu), Cr.Tanase (\'60 Ochirosii), Deac ('80 Pacuraru), Torje ('84 Sburlea) - B.Stancu, Chiacu ('46 Gingioveanu). Din echipa olimpica a Italiei, antrenata de fostul mare atacant Pierluigi Casiraghi, au facut parte fotbalisti importanti din "Serie A", printre care De Silvestri, Nocerino sau Rocchi.

Sursa: 7plus.ro