Sport 21 Martie 2008 04:34
Meciul Rapid-Steaua a fost intrerupt in minutul 74, dupa ce arbitrul Alexandru Deaconu a fost lovit cu un obiect aruncat din tribune. Arbitrul a oprit disputa la scorul de 1-0 pentru giulesteni. Conform regulamentului, echipa lui Mircea Rednic va pierde jocul cu 0-3.
Pe parcursul reprizei secunde, o parte dintre suporteri au aruncat cu obiecte pe teren, in ciuda apelurilor insistente facute din tribune. Centralul Alexandru Deaconu a fost lovit in cap de un obiect aruncat din tribuna a II-a a stadionului Giulesti si, dupa ce s-a consultat cu observatorul Valentin Alexandru, a decis sa reia jocul, cu conditia ca acesta va fi oprit daca un singur obiect va mai fi aruncat in teren, scrie