SPANIA, Primera Division, etapa a 13 * GICA CRAIOVEANU a marcat unicul gol al lui Getafe, care a pierdut cu 1-2 meciul jucat pe teren propriu cu liderul FC Barcelona. Veteranul roman a intrat in echipa gazda la pauza, in locul lui Cubillo, si a redus din diferenta cu o executie superba, in minutul 58. Craioveanu a fost eliminat de pe teren in minutul 83 pentru un fault din postura de ultim aparator asupra lui Deco.

SPANIA, Segunda Division, etapa a 13-a * CONSTANTIN GALCA a fost titular pentru Almeria, 1-1 in deplasare, cu Xerez. Fostul international roman a fost eliminat in minutul 81 pentru cumul de cartonase galbene.

ANGLIA, Premiership, etapa a 15-a * COSMIN CONTRA a fost titular pentru West Bromwich Albion, invinsa pe propria arena cu 3-0 de Manchester United. Internationalul roman s-a accidentat destul de serios in minutul 38, fiind inlocuit cu Robinson.

FRANTA, Ligue 1, etapa a 16-a * Stade Rennais, echipa antrenata de LADISLAU BÍLÍNI, a castigat cu 3-1 pe teren propriu in fata celor de la Istres * FLORIN BRATU nu a jucat deloc pentru FC Nantes, 1-3 la Marseille, cu Olympique.

GERMANIA, 2.Bundesliga, etapa a 15-a * CATALIN RACANEL a fost titular pentru Eintracht Trier, 0-0 pe teren propriu cu FC Koln. Jucatorul roman a fost inlocuit in minutul 67 cu Klasen.

TURCIA, Superlig, etapa a 14-a * Galatasaray Istanbul, echipa antrenata de GIC├ HAGI, a castigat cu 1-0 meciul jucat in deplasarea de la Ankaragucu. OVIDIU PETRE a fost trimis pe teren de catre antrenorul roman in minutul 83, in locul lui Hakan Sukur.

BULGARIA, prima liga, etapa a 15-a * EUGEN TRICA marcat un gol pentru Litex Loveci, 1-1 la Beroe. Ex-stelistul a fost folosit pe toata durata partidei.

UNGARIA, Borsodi Liga, etapa a 15-a * VALENTIN MICULESCU a inscris din penalty pentru Bekecsaba, care s-a impus cu 3-1 in fata celor de la Pecs. Jucatorul roman a marcat in minutul 18 pentru 1-0 si a jucat toate minutele * DANIEL TUDOR a fost integralist pentru Videoton, care a remizat, scor 0-0, in meciul jucat in deplasare cu Sopron * DANIEL REDNIC a fost folosit pe durata intregii partide pe care MTK Budapesta a pierdut-o cu 1-3 pe terenul lui Vasas.