AC Fiorentina si portughezii de la Benfica s-au calificat in urmatoarea faza a competitiei.

“Briliantul” a fost integralist pentru gruparea “viola”, insa nu si-a trecut numele pe lista marcatorilor, in victoria inregistrata, scor 2-1, in fata celor de la Rosenborg.

Internationalul de tineret Lazlo Sepsi devine, incet-incet, un jucator important al echipei lusitane.

In partida cu Nürnberg, scor 2-2, el a fost aruncat in lupta de antrenorul Camacho in minutul 70, la scorul de 2-0.

Inspiratia antrenorului spaniol s-a dovedit a fi decisiva, pentru ca rezervele au schimbat soarta partidei si au adus calificarea echipei portugheze. Cardozo si Di Maria au inscris in minutele 88 si 90.

Sursa: Click.ro