Niculae a inscris in minutele 34 si 43 si a fost inlocuit in minutul 77. Astfel, atacantul roman se afla la a treia dubla pentru Inverness, dupa cele din partidele cu Kilmarnock (3-1, etapa a XXI-a) si Hibernian (2-0, etapa a XVIII-a).. relateaza Gandul.

La finalul partidei, antrenorul Craig Brewster a laudat evolutia lui Niculae, precizand ca fotbalistul „face treaba buna“, informeaza Scotland on Sunday.

„Primul lui gol a fost de mare clasa. A lovit mingea minunat si a trimis-o in poarta. si al doilea gol al lui a fost frumos. Niculae face treaba buna pentru Inverness Caledonian Thistle“, a spus Brewster.

Marius Niculae a acordat un interviu pentru Adevarul in care declara ca principalul scop in acest moment este sa ajunga la nationala. 'Este principalul meu scop in acest moment. Numai prin goluri marcate constant il pot convinge pe nea Pii s m cheme la naional. Iar eu voi mai marca'.