Gimnastica artistica

Feminin: Steliana Nistor - CSS Sibiu, Sandra Izbasa - CSS 3 Bucuresti-CSA Steaua, Catalina Ponor - Dinamo, Daniela Druncea, Andreea Grigore - CSS 3-CSA Steaua, Cerasela Patrascu - CSS Deva, Floarea Leonida - CSA Steaua, Anamaria Tamirjan - Petrolul Ploiesti, Alina Stanculescu - CSS 3-CSA Steaua, Gabriela Dragoi - CSS Buzau.

Masculin: Daniel Popescu, Flavius Koczi, Razvan Selariu, Robert Stanescu, Cosmin Malita - Dinamo, Alin Jivan - CSA Steaua, Adrian Bucur - CSM Sf. Gheorghe, Marian Dragulescu - Dinamo, Ovidiu Buiduso - CSS Resita.

Gimnastica aerobica

Mircea Zamfir, Mircea Branza, Valentin Mavrodineanu, Cristina Antonescu, Cristina Nedelcu - Farul Constanta, Bogdan Popa - CSM Arad, Cristina Marin, Petru Polrine Tolan, Ferdinand Raileanu, Anca Surdu - Farul Constanta.

Volei

Carmen Turlea (Sassuolo, Italia), Alida Marcovici, Daniela Minca (Dinamo), Iuliana Nucu (Sassuolo), Nicoleta Manu (Stiinta Bacau), Elena Butnaru (Sanse, Spania), Claudia Grigorescu (Dinamo), Sergiu Stancu (Tours, Franta), Adrian Feher (Aut Hot Viena), Valentin Pereu (Lokomotiv Kiev), Nneka Onyejekwe (CSU Metal Galati).

Ciclism

Citeste si:

Ovidiu Tudor Oprea (CS Sibiu), Marius Petrache (Delma Medgidia), Lucian Logigan (Muresul Tg. Mures), Alexandru Ciocan, Csicsaky Tamas (Conpet Ploiesti), Daniel Anghelache (Dinamo), Marian Frunzeanu (Conpet Ploiesti), Madaras Laszlo (Olimpic Campulung Muscel), Carol Eduard Novak (Intersport Miercurea Ciuc), Nicolae Razvan Jugaru (Dinamo). Feminin: Mariana Ignat (Steaua-CS Cluj), Andreea Pirlea, Alexandra Lazar (CSA Steaua), Alina Clodeanu, Mihaela Catalina Ginta (Olimpia Bucuresti), Florica Valentina Dutu, Raluca Steblea (CS Brasov). Masculin: Ciprian Daniel Balanescu, Sorin Cristian Ungur, Robert Gomoescu (CSA Steaua), Lucian Voinea (CSC Bilal Constanta), Alexandru Diaconu (CS Brasov), Alexandru Cercel (CS Bilal Constanta), Adrian Anghel (Olimpia Bucuresti), Stefan Avarvarei (CSA Steaua), Marius Alexandru Ilie (CSC Constanta), Mihai Alin Baractaru (CS Brasov).

Popice

Feminin: Daniela Muntean (Electromures Romgaz Tg. Mures), Daniela Iordan (Rapid), Ioana Vaidahazan (Victoria Bamberg, Germania), Camelia Matei (Conpet Petrolul Ploiesti), Doina Baciu (Electromures), Daniela Lacatusu (Conpet Petrolul), Luminita Colonisteanu (Rapid), Nina Raileanu (Daifuser Passau, Germania), Andreea Tofan (Vointa Galati), Martina Emese (Electromures). Masculin: Petrut Mihalcioiu (CFR Cluj), Cosmin Craciun (Victoria Bamberg), Virgil Dorin (Jiul Petrila), Dumitru Bese (Zalaegerszeg, Ungaria), Nicolae Lupu (Victoria Bamberg), Claudiu Boanta (Zalaegerszeg), Feher Zoltan (Koszegi, Ungaria), Ioan Hordila (Jiul Petrila), Gabrie Benghiac (CFR Iasi), Calin Cazacu (Foresta Talmaciu).

Judo

Alina Dumitru (Steaua-Petrom), Ioana Aluas (U Cluj-Dinamo), Dan Fasie (CSM Liberty Oradea), Andreea Catuna (U Cluj-Dinamo), Florin Timis (CSS Gloria Arad), Corina Caprioriu (U Cluj-Dinamo), Daniel Brata (Dinamo), Alina Lotorosanu, Andreea Chitu (Steaua-Petrom), Monica Ungureanu (LPS CSM Craiova-U Cluj), Cristian Stancu (CSS-CSM Sibiu), Vasile Cojoc (Dinamo).

Canotaj

Viorica Susanu, Georgeta Andrunache, Simona Musat, Ioana Papuc, Doina Ignat (Dinamo), Rodica Serban, Aurica Barascu (CSA Steaua), Elena Georgescu, Ana Maria Apachitei (Dinamo), Nicoleta Albu (Olimpia Bucuresti).