Fundasul echipei AJ Auxerre, Gabriel Tamas, a efectuat un RMN care a aratat ca nu a suferit nicio leziune musculara la coapsa, dupa accidentarea suferita in meciul de campionat cu formatia Le Mans, scor 3-0, dar cu toate acestea va fi nevoit sa ia o pauza de cateva zile.

Acest lucru l-ar putea face sa rateze partida contra celor de la FC Metz, care va avea loc sambata, de la ora 21.00. Tamas a fost titular si a fost inlocuit in minutul 62, cu Grichting, in partida pe care AJ Auxerre a castigat-o cu scorul de 3-0, in fata formatiei Le Mans, in etapa a XV-a a campionatului Frantei.

Sursa: Curentul.ro