Pandurii joaca frumos, insa au ghinionul ca in ultimele etape au intalnit numai echipe de top din Liga I. Dupa CFR Cluj si Dinamo, a venit randul celor de la Rapid sa se impuna pe terenul gorjenilor.

Rapidistii aveau nevoie de o victorie pentru ca spiritele sa se calmeze, iar Rednic sa-si continue munca reinceputa la echipa giulesteana in liniste. Burdujan a inscris si de aceasta data pentru Rapid, deschizand scorul in minutul 18.

Pentru 2-0 a marcat Mazilu (32), atacantul care a fost mai mult accidentat de cand a venit la echipa giulesteana.

Tot fostul jucator al Sportului a adus linistea pe banca Rapidului in minutul 61, cu o lovitura de cap, dupa o centrare a lui Buga. Elevii lui Neagoe au mai spalat din rusine prin Florin Stanga, dupa sapte minute.