Giulestenii au obtinut o remiza alba in Germania, cu FC Nurnberg
Nu mai putin de 40.000 de nemti au fost aseara pe arena EasyCredit pentru a sustine pe FC Nurnberg in disputa contra Rapidului. in ciuda atmosferei incendiare, elevii lui Bergodi au inceput in forta si, in chiar minutul doi, Cesinha a trimis putin pe langa poarta lui Blazek.

Germanii nu au luat in seama acest avertisment si s-au aruncat asupra alb-visniilor, dar Mintal sau Charisteas nu au nimerit poarta aparata de Andrade din pozitii ideale. Pe contraatac, Boya a fost aproape sa marcheze un gol senzational de la peste 30 metri, dar balonul a trecut la cativa centimetri de transversala. insa, exact in ultimul minut al reprizei, Kluge a sutat periculos si numai plonjonul lui Andrade a facut ca cele doua echipe sa intre la pauza tot la egalitate, scor 0-0.