Intr-o seara care a inceput tern, dar s-a terminat in flacari, meciurile grupei B au fost cele care au impus ritmul. Trei echipe erau implicate in lupta pentru primele doua locuri, si toate trei au dovedit ca merita sa acceada mai departe. La Kiev si Madrid, meciurile au mers pe acelasi trend, din plictisitor in dramatic, finalul lasindu-se asteptat insa pentru ultima runda, care, potrivit predictiilor facute in ProSport de Cernat, va fi cea care va decide. MINUTUL 20. La Kiev, pe o ninsoare la care jucatorii Romei n-au stiut cum sa se adapteze, meciul a pornit slab, fara nici o ocazie mare in primele minute. Italienii au incercat sa inghete cit mai mult timp o remiza de palmares, in conditiile in care numarul absentelor era unul impresionat. La Madrid, Realul parea inca sa sufere dupa jocul Barcelona.MINUTUL 36. Leverkusen deschide scorul pe "Bernabeu" si le mai da un ghiont galacticilor, tot mai aproape de o eliminare ireala. In Ucraina, Roma rezista. MINUTUL 45. Huiduiti de un stadion intreg, spaniolii intra la vestiare, condusi de Bayer, o echipa care in Germania nu conteaza in deplasare. Cu Ghioane, dar fara Cernat, Dinamo intirzie deschiderea scorului. Avantaj Leverkusen.MINUTUL 70. Realul se trezezte intr-un tirziu. Raul egaleaza la capatul unei faze de manual, iar Madridul respira din nou.MINUTUL 73. In fine, gol si la Kiev. Roma cedeaza, lovita fiind de un roman! Ghioane trimite una din "fantasticele sale centrari", apreciere facuta de site-ul UEFA, si Dellas o deviaza nefericit in proprie poarta. Dinamo, aproape de calificare. MINUTUL 81. Pe Bernabeu, stupoare. Zidane scoate un penalty, dar Figo il rateaza cu seninatate. Citeva secunde mai tirziu, in Ucraina, Satkih ridica scorul la 2-0 si zarurile sint aruncate.MINUTUL 90. Intr-un final in care Leverkusen trece in citeva rinduri pe linga golul victoriei, Garcia Remon, antrenorul galacticilor, se face de ris cind vrea sa il trimita pe teren pe Solari, desi arbitrul se pregatea sa fluiere finalul. Intentia antrenorului este expresia perfecta a haosului in care se regaseste Realul. Spaniolii mai au totusi sanse consistente de a trece mai departe, totul urmind sa se decida in ultima runda a grupei.