Sport 23 August 2007 02:00
Reprezentativa de tineret pregatita de Emil Sandoi nu are, inca, performante, dar obtine rezultate.
Dupa o remiza cu Franta, in deplasare, a urmat un rezultat identic in compania Angliei, o alta forta de pe continent. Marti seara, tineretul Romaniei a scos un 1-1 la Bristol, in fata "junilor" englezi. Gazdele au deschis scorul, in minutul 8, prin Matt Derbyshire, care a reluat din patru metri o centrare de pe partea dreapta a lui Agbonlahor. In minutul 24, Bogdan Stancu a executat o lovitura libera de la 19 metri, pozitie centrala, mingea a nimerit transversala, de unde a sarit in spatele portarului Hart si a ricosat in poarta. In minutul 74, Scutaru a fost eliminat pentru cumul de cartonase. Romania a evoluat in urmatoarea formula: Tatarusanu - Tudose, Scutaru, Mardare, Sepsi - Torje (`90 C.Tanase), Ropotan (`90 Larie), Bicfalvi (`86 Pacuraru), Deac (`76 Homei) - Stancu (`84 Ochirosii), Palimaru (`56 L.Ganea).

Sursa: 7plus.ro