Sport 20 August 2007 02:13
Atacantul Adrian Mutu a fost eliminat in meciul amical pe care echipa sa, Fiorentina, l-a pierdut, simbata, cu scorul de 0-3, in fata formatiei spaniole Athletic Bilbao. Mutu a fost cel mai activ jucator din teren pina in momentul eliminarii, conform cotidianului spaniol "Marca". Bascii au deschis scorul in minutul 39 prin Aduriz, care a transformat o lovitura de pedeapsa. Formatia viola a ramas in zece oameni in minutul 43, cind Potenza a vazut rosu direct, pentru ca doua minute mai tirziu, Mutu sa primeasca si cel de-al doilea cartonas galben si implicit pe cel rosu. Dupa pauza Athletic a mai punctat de doua ori prin Llorente (`51) si Gabilondo (`85).

Sursa: 7plus.ro