Derby-ul Ligii I, Steaua-Dinamo, va avea loc in etapa a 16-a, s-a stabilit astazi, la tragerea la sorti a calendarului Ligii I pentru sezonul 2007/2008, de la sediul LPF. Celelalte derby-uri, Steaua-Rapid si Dinamo-Rapid, se vor disputa in etapa a 7-a, respectiv a 15-a, informeaza NewsIn.

Iata lista derby-urilor turului de campionat:

Etapa a 7-a : Steaua - Rapid
Etapa a 9-a: CFR Cluj - Dinamo
Etapa a 12-a: Rapid - CFR Cluj
Etapa a 15-a: Dinamo - Rapid
Etapa 16: Steaua - Dinamo.

Programul complet al turului sezonului 2007-2008 al Ligii I:

Etapa 1 (28 iulie)

U Craiova - Farul
Steaua - Ceahlaul
Gloria Buzau - Dinamo
FC Vaslui - UTA
Gloria - Unirea Urziceni
Dacia Mioveni - Rapid
U Cluj - Pandurii
Otelul - CFR Cluj
Poli Timisoara - Poli Iasi

Etapa a 2-a (4 august)

Farul - Steaua
Ceahlaul - Gloria Buzau
Dinamo - FC Vaslui
UTA - Dacia Mioveni
Unirea Urziceni - U Cluj
Rapid - Gloria Bistrita
Pandurii - Otelul
CFR Cluj - Poli Timisoara
Poli Iasi - U Craiova

Etapa a 3-a (11 august)

U Craiova - CFR Cluj
Steaua - Poli Iasi
Gloria Buzau - Farul
Gloria Bistrita - UTA
Dacia Mioveni - FC Vaslui
U Cluj - Rapid
Otelul - Unirea Urziceni
Poli Timisoara - Pandurii
Ceahlaul - Dinamo

Etapa a 4-a (18 august)

FC Vaslui - Gloria Bistrita
Farul - Ceahlaul
Dinamo - Dacia Mioveni
UTA - U Cluj
Unirea Urziceni - Poli Timisoara
Rapid - Otelul
Pandurii - U Craiova
CFR Cluj - Steaua
Poli Iasi - Gloria Buzau

Etapa a 5-a (25 august)

U Craiova - Unirea Urziceni
Steaua - Pandurii
Gloria Buzau - CFR Cluj
Gloria Bistrita - Dacia Mioveni
U Cluj - FC Vaslui
Otelul - UTA
Poli Timisoara - Rapid
Farul - Dinamo
Ceahlaul - Poli Iasi

Etapa a 6-a (1 septembrie)

FC Vaslui - Otelul
Dacia Mioveni - U Cluj
Dinamo - Gloria Bistrita
UTA - Poli Timisoara
Unirea Urziceni - Steaua
Rapid - U Craiova
Pandurii - Gloria Buzau
CFR Cluj - Ceahlaul
Poli Iasi - Farul

Etapa a 7-a (15 septembrie)

U Craiova - UTA
Steaua - Rapid
Gloria Buzau - Unirea Urziceni
U Cluj - Gloria Bistrita
Otelul - Dacia Mioveni
Poli Timisoara - FC Vaslui
Farul - CFR Cluj
Ceahlaul - Pandurii
Poli Iasi - Dinamo

Etapa a 8-a (22 septembrie)

FC Vaslui - U Craiova
Gloria Bistrita - Otelul
Dacia Mioveni - Poli Timisoara
Dinamo - U Cluj
UTA - Steaua
Unirea Urziceni - Ceahlaul
Rapid - Gloria Buzau
Pandurii - Farul
CFR Cluj - Poli Iasi

Etapa a 9-a (29 septembrie)

Citeste si:

U Craiova - Dacia Mioveni
Steaua - FC Vaslui
Gloria Buzau - UTA
Otelul - U Cluj
Poli Timisoara - Gloria Bistrita
Farul - Unirea Urziceni
Ceahlaul - Rapid
CFR Cluj - Dinamo
Poli Iasi - Pandurii

Etapa a 10-a (6 octombrie)

FC Vaslui - Gloria Buzau
Gloria Bistrita - U Craiova
Dacia Mioveni - Steaua
U Cluj - Poli Timisoara
Dinamo - Otelul
UTA - Ceahlaul
Unirea Urziceni - Poli Iasi
Rapid - Farul
Pandurii - CFR Cluj

Etapa a 11-a (20 octombrie)

U Craiova - U Cluj
Steaua - Gloria Bistrita
Gloria Buzau - Dacia Mioveni
Poli Timisoara - Otelul
Farul - UTA
Ceahlaul - FC Vaslui
Pandurii - Dinamo
CFR Cluj - Unirea Urziceni
Poli Iasi - Rapid

Etapa a 12-a (27 octombrie)

FC Vaslui - Farul
Gloria Bistrita - Gloria Buzau
Dacia Mioveni - Ceahlaul
U Cluj - Steaua
Otelul - U Craiova
Dinamo - Poli Timisoara
UTA - Poli Iasi
Unirea Urziceni - Pandurii
Rapid - CFR Cluj

Etapa a 13-a (31 octombrie)

U Craiova - Poli Timisoara
Steaua - Otelul
Gloria Buzau - U Cluj
Farul - Dacia Mioveni
Ceahlaul - Gloria Bistrita
Unirea Urziceni - Dinamo
Pandurii - Rapid
CFR Cluj - UTA
Poli Iasi - FC Vaslui

Etapa a 14-a (3 noiembrie)

U Craiova - Dinamo
FC Vaslui - CFR Cluj
Gloria Bistrita - Farul
Dacia Mioveni - Poli Iasi
U Cluj - Ceahlaul
Otelul - Gloria Buzau
Poli Timisoara - Steaua
UTA - Pandurii
Rapid - Unirea Urziceni

Etapa a 15-a (10 noiembrie)

Steaua - U Craiova
Gloria Buzau - Poli Timisoara
Farul - U Cluj
Ceahlaul - Otelul
Dinamo - Rapid
Unirea Urziceni - UTA
Pandurii - FC Vaslui
CFR Cluj - Dacia Mioveni
Poli Iasi - Gloria Bistrita

Etapa a 16-a (24 noiembrie)

U Craiova - Gloria Buzau
Steaua - Dinamo
FC Vaslui - Unirea Urziceni
Gloria Bistrita - CFR Cluj
Dacia Mioveni - Pandurii
U Cluj - Poli Iasi
Otelul - Farul
Poli Timisoara - Ceahlaul
UTA - Rapid

Etapa a 17-a (1 decembrie)

Gloria Buzau - Steaua
Farul - Poli Timisoara
Ceahlaul - U Craiova
Dinamo - UTA
Unirea Urziceni - Dacia Mioveni
Rapid - FC Vaslui
Pandurii - Gloria Bistrita
CFR Cluj - U Cluj
Poli Iasi - Otelul.