Intr-un meci amical disputat sambata, pe stadionul Giulesti, formatia lui Razvan Lucescu a reusit un scor fluviu, 7-0, contra divizionarei secunde CSM Ramnicu Valcea. In prezenta a o mie de spectatori dornici de revederea cu formatia lor de suflet, giulestenii au zburdat pe teren, ce-i drept, avand in fata un adversar care a facut figuratie pe parcursul celor 90 de minute.

Gazdele au reusit sa inscrie cinci goluri intr-un interval de numai 18 minute, stabilind si scorul la pauza, 5-0, iar in repriza a doua au mai punctat de doua ori, spre final. Iata si numele celor sapte marcatori: Maldarasanu (min. 20), Badoi (‘27), Maftei (‘29), Ganea (’37 - 11 m), Mazilu (‘39), Griffiths (‘68) si Zicu (‘90). Razvan Lucescu a trimis pe teren urmatorii jucatori: Coman (’46 Edel) - Sapunaru (‘46 M. Constantin), Maftei (‘69 Paun), Rada (‘46 Sapunaru, ‘90 Tincu) - Badoi (‘46 E. Dica), Grigore (‘46 C. Lazar), Maldarasanu (‘74 Marcelo), Perja (‘46 I. Stancu) - Buga (‘46 Griffiths) - Ganea (‘46 V. Moldovan), Mazilu (‘46 Zicu). La incheierea amicalului, Lucescu jr. s-a declarat multumit de evolutia echipei sale.

"A fost un antrenament bun. Sunt multumit de felul cum s-au concentrat jucatorii si au tratat acest antrenament", a afirmat tehnicianul gruparii de langa Podul Grant. La randul sau, patronul George Copos, prezent in tribune, a comentat sec, in stilu-i caracteristic: "As vrea sa castigam toate meciurile cu un gol diferenta!". "Visiniii" vor pleca maine, pentru zece zile, in cel de-al doilea cantonament, la Larnaca (Cipru), urmand sa revina in tara pe data de 16 februarie.