Mutu a jucat prima repriza in amicalul sustinut de Fiorentina, cu echipa MCA, la Alger, si terminat la egalitate, scor 1-1. Algerienii au deschis scorul in minutul 4, prin Sibide, italienii reusind egalarea
in extremis, prin Reginaldo, inlocuitorului lui Adrian, care a marcat in minutul 90+3. La meciul la care Bogdan Lobont a fost doar a treia optiune dupa Frey si Lupatelli au asistat 60.000 de spectatori. Fara permis de aterizare la Florenta, charterul care i-a adus pe fotbalisti din Algeria in Italia a descins pe terminalul din orasul Pisa, de unde "Briliantul" si compania au fost preluati de un autocar, in jurul orei 3 noaptea!

Sursa: Click.ro